nauka języka, fiszki

Fiszki, czyli skuteczne narzędzie do nauki – nie tylko języków obcych!

Nauka to proces, który wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z wysiłkiem i stresem. Jakby nie było, już w szkole doświadczamy pierwszych negatywnych konotacji, gdzie zaraz za nauką szła ocena, nie zawsze sprawiedliwa. Nie wspominając już o tym, że za efekty nauki rozliczani są tylko uczniowie, a nie nauczyciele. Nie dziwi zatem poszukiwanie skutecznych metod nauki, które można realizować samodzielnie z dobrym efektem. Takim rozwiązaniem są fiszki, które spopularyzowane w Polsce zostały przez wydawnictwo Cztery Głowy. Na czym polega sekret fiszek, które stały się jednym z podstawowych sposobów na samodzielną naukę?


[Wpis sponsorowany]

Fiszki językowe od Cztery Głowy!

W 2023 roku Wydawnictwo Cztery Głowy obchodziło okrągłe 20 urodziny. To właśnie w 2003 roku zostały wydrukowane pierwsze świeżutkie fiszki. Wydawnictwo jako pierwsze wprowadziło bowiem fiszki na polski rynek. Skąd ten pomysł? Można powiedzieć, że z życia! Założycielami wydawnictwa była czwórka absolwentów ekonomii i prawa, którzy studiując w Niemczech, spotkali się z fiszkami. Na polskim rynku nie było jednak tego typu produktów dydaktycznych, więc postanowili zapełnić tę olbrzymią niszę.

Pomimo tego, że początki nie były łatwe, to dzisiaj oferta wydawnictwa dostępna na https://www.fiszki.pl/ jest niezwykle rozbudowana, a same fiszki cieszą się olbrzymią popularnością. Z pewnością stoi za tym zarówno wysoka jakość fiszek, które są opracowane w taki sposób, aby nauka była jak najbardziej efektywna, jak i również sama metoda nauki, którą opracował innowacyjny niemiecki publicysta Sebastian Leitner.

Nauka z fiszek – metoda Sebastiana Leitnera

Fiszki oferowane przez polskie wydawnictwo są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić naukę według metody Sebastiana Leitnera. Stworzył on naukową systematykę psychodydaktyczną bazującą na fiszkach. Nauka według jego systemu jest realizowana za pomocą specjalnej kartoteki autodydaktycznej. Wydawnictwo Cztery Głowy stworzyło własną wersje takiej kartoteki w postaci pudełka Memobox.

Nauka z wykorzystaniem tej metody pozwala na zapoznawanie się z nowym materiałem i realizowanie powtórek w niezwykle zorganizowany, prosty i sprawny sposób. Dzięki temu sama nauka jest o wiele przyjemniejsza i szybsza, a jej efekty lepsze i trwalsze. Co istotne, fiszki dostępne są zarówno w postaci tradycyjnej, czyli drukowanej, jak i elektronicznej. W tym ostatnim przypadku dostępne są również nagrania audio, które są szczególnie przydatne przy nauce języków obcych.

Fiszki.pl – nie tylko językowe!

Pierwsze skojarzenia z fiszkami to języki obce. I w rzeczywistości, jest to najpopularniejsze ich zastosowanie. W ofercie Wydawnictwa Cztery Głowy znajdują się fiszki do nauki aż 15 języków. Dostępne są w licznych zestawach obejmujących różny stopień zaawansowania, słownictwo tematyczne oraz fiszki gramatyczne. Na tym jednak nie koniec, ponieważ fiszki mogą służyć do edukacji w o wiele szerszym zakresie niż tylko językowym. Z tego też powodu w ofercie wydawnictwa znajdują się między innymi fiszki medyczne czy fiszki poradnikowe, a także zabawy edukacyjne dla dzieci.

lekcje językowe


Jesteś na blogu kursu języka angielskiego online SPEAKINGO.


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
there is there are
Tam jest konstrukcja there is & there are!

Angielskie zdania tak jakoś mają, że lubią zaczynać się od there is lub there are, co na język polski przetłumaczylibyśmy jako „tam jest” lub „tam są”. Jak dziwnie by to nie brzmiało po polsku, w języku angielskim brzmi to świetnie! W tym wpisie dowiesz się jak poprawnie używać konstrukcje there

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!