Dobre wiadomości na koniec 2021 roku po angielsku, usa

Dobre wiadomości na koniec 2021 roku

Wszystkim nam na koniec 2021 roku przyda się usłyszeć też trochę dobrych, pozytywnych wiadomości – oczywiście po angielsku i z polskim tłumaczeniem.


Na obrazku człowiek-bizon, który wdarł się z innymi protestującymi do Kapitolu, siedziby amerykańskiego parlamentu: 2020 był bardzo dziwnym rokiem. 6 dzień 2021 roku:

Good news is bad news?

Taki urok mediów. Dobra wiadomość to zła wiadomość. Ma to biologiczne uzasadnienie – dużo ważniejsze zawsze było zapamiętać krokodyla przy wodopoju niż gdzie rosną poziomki. Podświadomie dobre wiadomości uznajemy za błahe, mniej ważne. I dlatego w mediach tyle negatywnych wiadomości, że aż zaczynamy myśleć że świat jest negatywnym miejscem. Medialny zalew złych wiadomości nie znaczy jednak, że na świecie są tylko krokodyle! Tym bardziej, że w mojej ocenie dużo z krokodyli, o których krzyczą dziś media jest dmuchanymi plastikowymi zabawkami, a nie realnymi zagrożeniami. Ale nie o tym mowa.

W poniższym zestawieniu zebrałem trochę wiadomości, które przypomną nam wszystkim (mi też!), że świat nie jest takim złym miejscem jak by się mogło czasem wydawać i pozwolą optymistyczniej spojrzeć na nadchodzący rok!

Patrz również:

Dobre wiadomości na koniec 2021 roku po angielsku i po polsku

Przyznam szczerze, że w anglojęzycznych źródłach trudno było znaleźć dużo obiektywnych, apolitycznych „dobrych wiadomości” – wiele z nich nielewicowi czytelnicy uznaliby za… złe wiadomości (np. cenzura wolności wypowiedzi).

Mam nadzieję jednak, że udało mi się tak je przefiltrować, że każdy uzna poniższe wiadomości za dobre!

Patrz również: Pozytywne angielskie przysłowia (positive proverbs in English)
Patrz również: Pozytywne angielskie przysłowia (positive proverbs in English).

Sadzimy miliardy drzew

Pekin planuje posadzić las wielkości Belgii każdego roku (być może w odpowiedzi do sąsiedniego Pakistanu, gdzie 1.5 miliarda drzew zostało zasadzonych w 2021 roku). Chiny podwoiły liczbę chronionych dzikich zwierząt i wyeliminowały malarię w kraju.

[Zwróć uwagę, że w języku angielskim dużo częściej personalizuje się rzeczy, miasta czy kraje. Po polsku raczej powiedzielibyśmy, że „Chińczycy” to zrobią a nie „Pekin”. Natomiast drzewa „zostały zasadzone” czyli „were planted” – to strona bierna czasu przeszłego past simple.]

System immunologiczny to potęga!

  • French nun Lucile Randon became the oldest person to recover from Covid-19 in February, just in time for her 117th birthday!

Francuska mniszka Lucile Randon została najstarszą osobą (która) wyzdrowiała z Covida-19 w lutym, w samą porę na jej 117 urodziny!

Mniszka przeszła chorobę bez poważniejszych symptomów, bez wychodzenia z pokoju, bez szpitala. Zapytana o to czy bała się wirusa powiedziała tylko:

  • No, I wasn’t afraid, because I wasn’t afraid to die.

Nie, nie bałam się, ponieważ nie bałam się umrzeć.

[Szanuję!]

koronawirus, uk, poziomy zagrożenia
Patrz również: Jak prawdziwi Anglicy reagują na zagrożenie koronawirusem?

Flower power!

  • New research shows that sniffing or interacting with plants can increase your wellbeing. And who wouldn’t want to increase their well-being after the last two years? In a study published in Conservation Biology, researchers from the Technion-Israel Institute of Technology in Haifa showed that closeness to nature – touching or smelling plants and flowers – improves wellbeing more than just strolling through a forest or looking at a green landscape. So get on out there, folks.

Nowe badanie (naukowe) pokazuje, że wąchanie i interakcja z roślinami może zwiększyć dobrostan psychologiczny. A kto nie chciałby zwiększyć swojego „dobrze-bycia” po tych ostatnich dwóch latach? W badaniu opublikowanym przez (magazyn naukowy) Biologia Ochrony (Przyrody) badacze z Technion-Israel Institute of Technology w Hajfie dowiedli, że bliskość natury – dotykanie lub wąchanie roślin i kwiatów – polepsza samopoczucie bardziej niż sama przechadzka po lesie czy patrzenie na zielony krajobraz. Tak więc do dzieła ludziki!

[Podobnie jak znajomość języka angielskiego podnosi jakość życia!]

Wkraczamy w XXI wiek!

  • A couple of years ago we got a machine that folds laundry. Now we’ve got a robot called Gary that can do much, much more. Picking up toys or socks, watering the plants, stripping bedsheets, serving food – Gary, which was created by Petah Tikva’s Unlimited Robotics, is the height of a 10-year-old, moves at 3.1 miles an hour, and goes into production in early 2022.

Kilka lat temu dostaliśmy maszynę, która składa pranie. Teraz mamy robota o imieniu Garry, który potrafi wiele, wiele, więcej. Podnoszenie zabawek czy skarpetek, podlewanie roślin („kwiatków”), zdejmowanie pościeli, serwowanie jedzenia – Gary, który został stworzony w Petah Tikva (miasto w Izraelu) przez (firmę) Nieograniczona Robotyka jest wzrostu dziesięciolatka, porusza się z prędkością 5km/h i „idzie do produkcji” (produkcja rusza) na początku 2022 roku.

Dobre wiadomości z Ameryki na wideo

Prosty akt rozdawania wody w butelkach bezdomnym ludziom w Palo Alto doprowadziło Scotta Kuczmarskiego do Roberta Pinedy, zupełnie obcego (człowieka), który szybko stał się jego bliskim przyjacielem. „To było jak żadna inna szansa na świecie. Scott uratował mi życie”.

Udało Ci się coś zrozumieć z amerykańskiego akcentu?

W skrócie: Scott naczytał się Dalajlamy i postanowił zostać dobrym człowiekiem. Poznał bezdomnego i pomógł mu się ogarnąć. Przede wszystkim zaczął brać leki na schizofrenię [oczywiście ukryta reklama produktu medycznego w wiadomościach – ale do tego przez ostanie dwa lata się już chyba przyzwyczailiśmy]. Jak nastolatki „odwiedzali się w domach”, to znaczy Scott spędził noc na ulicy, a Robertowi… wynajął noc w hotelu. A potem kupił mu domek. Piękna historia!

Bearsun (Niedźwiedziesłońce)

  • Did you see him? A happy-go-lucky man inside a full-body teddy bear costume captivated audiences, both in person and on social media, as he walked from Los Angeles to San Francisco, spreading joy to complete strangers every step of the way.”It’s good to see people, first of all. Second of all, it’s good to see them smiling, especially after last year, all these unfortunate events that we had to go through,” he says.

Widzieliście go? Beztroski mężczyzna w pełnym przebraniu niedźwiedzia zauroczył „widownię”, zarówno osobiście jak i w mediach społecznościowych jak tak kroczył z Los Angeles do San Francisco, szerząc radość zupełnie obcym (ludziom) na każdym kroku (swojej) drogi. „Dobrze jest widzieć ludzi, przede wszystkim. Po drugie dobrze jest widzieć jak się uśmiechają, szczególnie po ubiegłym roku, wszystkie te niefortunne wydarzenia, prze które musieliśmy przejść” mówi.

Na wideo: Zwykle gdy widzisz niedźwiedzia na drodze to uciekasz, ale nie tym razem. Reporter sam też przyznał, że nic nie zrozumiał tego co niedźwiedź na nagraniu mówił. Ale to nie tak jak powiedziała reporterka, że robi to just for fun. Niedźwiedź przeszedł 400 mil na piechotę, żeby w ten sposób zebrać 14 tys. dolarów na fundację pomagającą chorym psychicznie ludziom.

Głupie czy piękne? Mi się podoba!

Źródła cytatów po angielsku: NBC, Happiful, Israel21

Dobre wiadomości na koniec roku Speakingo

Na koniec kilka słów o tym jak potoczył się ten rok dla Speakingo.

Użyć można tu chyba najbardziej angielskiego idiomu from strength to strength (dosłownie od siły do siły) to znaczy jest coraz lepiej i lepiej!

  • Światło dzienne ujrzała aplikacja mobilna na iPhony i Androida.
  • Stworzyliśmy nową, dużo ładniejszą szatę graficzną.
  • W 2021 roku blog Speakingo odwiedziło 820 000 osób!
  • Speakingo jest zarejestrowaną w Polsce firmą i otrzymała Laur Zaufania.
  • Rozwija się nie tylko polska wersja strony, ale również hiszpańska i rosyjska (dla Hiszpanów i Rosjan uczących się angielskiego). Wkrótce ukażą się wersje niemiecka, węgierska, bułgarska, włoska, ukraińska i wietnamska.

Oczywiście wszystko to możliwe jest dzięki Wam wszystkim! Szczególnie tym, którzy rejestrują się i oczywiście płacą za lekcję. Dzięki temu mogę dalej rozwijać stronę, pisać teksty na bloga i dopieszczać wszystkie szczegóły tak, żeby nauka języka angielskiego była dla Was czystą przyjemnością!

Tak więc w 2021 roku życzę Wam wszystkim nie tylko samych sukcesów w nauce języka angielskiego, ale również miłości, zdrowia, wolności i spełnienia we wszystkich dobrych i pozytywnych przedsięwzięciach, oby one również rozwijały się from strength to strength!


Zostańmy w kontakcie!

Wypróbuj kurs za darmo i jednocześnie zapisz się do darmowego Newslettera Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A jak Wam minął 2021 rok? Może też znacie jakieś dobre wiadomości na koniec 2021 roku? Podzielcie się czymś pozytywnym w komentarzu!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
pozytywne angielskie zwroty
Pozytywne angielskie zwroty

Myślisz, że możesz? Myślisz, że nie możesz? Bez względu na to, którą opcję wybierzesz – masz rację! Pozytywne myślenie pomaga w życiu. Co więcej ten czasami wręcz naiwny optymizm stanowi fundament amerykańskiej kultury. Poznaj więc tych kilka pozytywnych angielskich zwrotów – bo możesz!

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!