naucz się języka angielskiego

Naucz się języka angielskiego!

Naucz się języka angielskiego. Po prostu. To mniej skomplikowane, niż Ci się wydaje. A w tym wpisie dowiesz się jak pokonać przeszkody i załatwić w końcu tę sprawę!


Kto by nie chciał nauczyć się angielskiego?

Wszyscy mamy jakieś tematy, które ciągną się za nami i nie dają nam spokoju. Rzeczy, które zawsze chcieliśmy zrobić, ale jakoś nie wychodziło. Bo szkoła, bo praca, bo cośtam cośtam.

Jeśli jest to umiejętność pieczenia pierników, być może nie będzie miało to tak wielkiego wpływu na nasze życie. Gorzej jednak, jeśli zawsze chcieliśmy nauczyć się języka angielskiego ale nam się nie udało. W tym wypadku warto jednak wziąć się w końcu w garść i nauczyć się angielskiego!

Tylko jak to zrobić?

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?
Patrz również: Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?

Przyznaj szczerze przed sobą dlaczego jeszcze nie nauczyłeś się angielskiego?

Powodów może być bez liku. Tych prawdziwych i nieprawdziwych. To nie żadna spowiedź.

Jeśli jednak nie spojrzysz wstecz i nie zobaczysz dlaczego do tej pory nie nauczyłeś się angielskiego, jest duża szansa, że kolejny przypływ słomianego zapału również okaże się nie wystarczającym bodźcem.

Z nauczycielskiego doświadczenia widzę cztery główne przeszkody, które przeszkadzają moim uczniom w nauce języka angielskiego.

dlaczego nie mogę nauczyc sie jezyka angielskiego?
Patrz również: Dlaczego nie mogę nauczyć się języka angielskiego?

1. Brak czasu na naukę języka angielskiego

Nie da się ukryć, że mamy coraz mniej czasu, świat pędzi coraz szybciej. Z drugiej strony jednak czas jest trochę z gumy, zawsze można go trochę porozciągać. Zwykle też nie jest tak, że nie mamy czasu tak w ogóle, tylko w określonych porach dnia. Jeśli podliczyć ile godzin dziennie spędzamy na telefonie czy przed telewizorem okazuje się, że mamy go przerażająco dużo!

Tak więc jest to raczej kwestia odpowiedniego żonglowania swoim czasem. I tu akurat pojawia się problem, ponieważ na lekcjach w szkole językowej musimy być w określonym dniu, na określoną godzinę i nie ma zmiłuj. Dla jednych jest to świetna motywacja, dla innych problem nie do przeskoczenia, ponieważ w tym czasie rzeczywiście być może muszą zostać po godzinach w pracy, odebrać dziecko z zajęć itd.

Na każdy problem jest jednak rozwiązanie! Istnieją kursy języka angielskiego, które dają nam sporą elastyczność. Nie będą to kursy z żywym człowiekiem, z którym trzeba umówić się na określoną godzinę, ale platformy do nauki języka angielskiego, które dostępne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki nim możemy nauczyć się angielskiego w autobusie do pracy, przed snem po uśpieniu dzieci, a jeśli jesteśmy porannymi skowronkami wcześnie rano zanim świat wstanie na nogi (nie sądzę, żeby wielu lektorów zgodziło się na lekcje o 5 rano!).

Nauka angielskiego online pozwala nam wycisnąć ze swojego życia tyle, ile się da, pozwala żyć pełnią życia i rozwijać się z każdym dniem!

metod nauki języka angielskiego gdy nie mamy na to czasu
Patrz również: Jak uczyć się języka angielskiego, gdy nie mamy na to czasu?

 

2. Brak motywacji do nauki angielskiego

Tak więc okazuje się, że nie do końca to jest tak „że się nie da”, bo „nie mamy czasu”, tylko po prostu nie jesteśmy wystarczająco zmotywowani do nauki.

To prawda – bez języka angielskiego można żyć. Ale jednak skoro znajomość języka angielskiego podniesie naszą jakość życia, ponieważ zaczniemy lepiej zarabiać, ochroni nasz mózg przed alzheimerem i ogólnie poprawi naszą bystrość i zdolności kognitywne – to po co godzić się na niższy standard życia, jeśli możemy żyć na wyższym!

Możemy bez problemu komunikować się w podróży, możemy czerpać wiedzę z niemal nieograniczonych źródeł po angielsku, możemy dogadać się z dwoma miliardami ludzi na świecie, którzy znają język angielski!

Po prostu naucz się angielskiego i ciesz się wszystkimi pożytkami i satysfakcją z tego płynącą! Ty z przyszłości podziękujesz sobie za włożony w naukę wysiłek!

znasz już język angielski
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski!

 

3. Lenistwo

Tak więc chcesz już nauczyć się angielskiego, naprawdę, ale jak myślisz o tych nudnych regułkach gramatycznych, dymie z uszu, ponieważ znowu niczego nie rozumiesz i w ogóle, że trzeba wychodzić z domu… to na tym często kończy się nasz naukowy projekt…

No właśnie, ale czy nauka języka angielskiego musi od razu oznaczać jakiś żmudny, trudny i nudny wysiłek? Moim (i Szekspira) zdaniem wcale nie!

Wręcz przeciwnie – wszystkie te wymówki w postaci braku czasu czy motywacji zwykle sprowadzają się do tego, że zwyczajnie nie chce nam się uczyć angielskiego. Ale dlaczego?

Prawdopodobnie dlatego, ponieważ wydaje się nam, że:

  1. Nauka języka angielskiego to coś bardzo trudnego. Pamiętamy pewnie ze szkoły te wszystkie niezrozumiałe regułki gramatyczne i myślimy sobie „no nie, nie mam dziś do tego głowy”. Ale czy jako dziecko ucząc się języka polskiego, uczyłeś się jego gramatyki? Czy może po prostu słuchałeś, zacząłeś mówić i już? A co jeśli Ci powiem, że w ogóle nie musisz ślęczeć nad gramatycznymi regułkami? Wystarczy, że będziesz mówić?
  2. Nauka języka angielskiego to coś bardzo nudnego. No tak, zakuwanie słówek może być strasznie otępiające. O zakuwaniu gramatycznych regułek nie wspominając. A na dodatek zakute słówko zwykle nie chce nam się przypomnieć, gdy go potrzebujemy. A jeśli nawet się przypomni, to okazuje się, że źle go użyliśmy lub wymówiliśmy. Albo w ogóle jesteśmy zbyt nieśmiali, by się odezwać. A co jeśli Ci powiem, że nie musisz wcale zakuwać słówek? Najlepszą metodą nauki języka angielskiego jest nauka całych zdań, gdzie jednocześnie uczysz się gramatyki, słów w ich naturalnym kontekście oraz wymowy. Tak tak, to jest właśnie niezwykle skuteczna metoda nauki języka angielskiego, o której nikt nie mówi.

Jednym słowem – nie jesteś leniwy! Po prostu nauka języka angielskiego kojarzy Ci się z czymś trudnym i nudnym. Ale angielski taki nie jest!

Jeśli znajdziesz dobry i ciekawy kurs języka angielskiego okaże się, że nauka angielskiego może być świetną zabawą, w której zamiast frustrować się tym, że czegoś nie rozumiesz czujesz satysfakcję z tego, że krok po kroku, przyjemnie i nieubłaganie zbliżasz się do upragnionego celu!

angielski nie nauczy sie sam, the times polska
Patrz również: Angielski nie nauczy się sam [wywiad z Times Polska z dr Grzegorzem Kuśnierzem ze Speakingo]

 

4. Brak pieniędzy na naukę języka angielskiego

Z tym punktem trudno polemizować. Oczywiście można nauczyć się języka angielskiego samemu w domu, z różnych stron czy podręczników. Jednak dużo prościej jest podążać za stworzonym przez specjalistę planem nauki.

Kursy w szkole językowej nie należą jednak do najtańszych, o lekcjach indywidualnych nie wspominając… Tu znowu z wybawieniem przyjść nam mogą kursy online. Nawet jeśli wybierzemy te płatne (a myślę, że warto) to i tak ich cena jest nieporównywalnie niższa niż nauka z żywym człowiekiem. Na przykład na kursie języka angielskiego online Speakingo za miesiąc nauki, chociażby 24h na dobę 7 dni w tygodniu zapłacisz 39zł, czyli mniej więcej tyle, co za… pół godziny lekcji angielskiego z korepetytorem!

A nie muszę chyba wspominać, że na jednej lekcji nie da się nauczyć języka angielskiego – natomiast w ciągu miesiąca można już poczynić spore postępy!

nauka jezyka angielskiego od podstaw
Patrz również: Nauka języka angielskiego od podstaw.

 

Naucz się języka angielskiego na kursie online Speakingo!

Biorąc pod uwagę powyższe przeszkody, które nie pozwoliły Ci do tej pory nauczyć się języka angielskiego, jestem przekonany że odpowiedzią na Twe bolączki jest kurs języka angielskiego online Speakingo!

Dlaczego?

  • Speakingo jest kursem online, więc możesz uczyć się kiedy i gdzie chcesz, nawet jeśli masz tylko 5-10 minut na naukę. Naucz się angielskiego w autobusie, w poczekalni, przed lub po pracy. Bez dojazdów, bez potrzeby ubierania się czy wychodzenia z domu. Na naukę ze Speakingo zawsze znajdziesz czas!
  • Speakingo koncentruje się w 100% na rozmowie, tak więc z tygodnia na tydzień widzieć będziesz, że coraz lepiej mówisz po angielsku. Naucz się angielskiego żeby pozbyć się blokady językowej i móc swobodnie rozmawiać po angielsku w pracy i w podróży. Gdziekolwiek nie będziesz, znajomość angielskiego będzie Twoim najlepszym przyjacielem, da Ci poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Naucz się angielskiego, by nigdy już nie czuć się bezradnie!
  • Co najważniejsze, nauka na kursie angielskiego Speakingo jest po prostu przyjemna, na wszystkich poziomach zaawansowania. Rozmawiasz sobie miło z komputerem lub telefonem, on chwali Cię lub poprawia, a cała potrzebna gramatyka i najpotrzebniejsze słówka same wchodzą Ci do głowy!

A co Was motywuje do nauki angielskiego? Napiszcie proszę w komentarzach!

Naucz się angielskiego!

Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Sprawdź to!

Po rejestracji dostajesz tydzień na przetestowanie kursu Speakingo za darmo.

Bez żadnych zobowiązań ani haczyków.

Nie spodoba Ci się, to nie wykupisz dalszego dostępu i już.


Naucz się języka angielskiego na kursie online Speakingo!

Ty z przyszłości podziękujesz sobie za tę decyzję!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
śmieszne opisy na tindera bio angielski
Śmieszne opisy na Tindera po angielsku

Tinder może budzić dużo najróżniejszych emocji, a szczególnie pisanie swojego bio po angielsku. Zobacz 40 śmiesznych opisów na Tindera po angielsku dla dziewczyn i facetów, oraz przeczytaj kilka porad o tym, jak napisać swoje bio.

Czytaj dalej »
Ośmiornice z kosmosu po angielsku, octopus, ciekawostki
Ośmiornice z kosmosu po angielsku

[Listening] Naukowcy zbadali DNA ośmiornic i spekulują, że pochodzą one… z kosmosu! Zobacz, jak jest ośmiornica po angielsku (szczególnie w liczbie mnogiej!). Poznaj kilka biologicznych słówek i ciekawostek!

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Słodkie memy z psami

To będzie najpiękniejsza rzecz, którą zobaczysz w tym tygodniu! Słodkie memy z psami – oczywiście po angielsku z tłumaczeniem. Bo kto powiedział, że nauka angielskiego

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!