seks pomaga w nauce języka angielskiego

4 sposoby w jakie seks pomaga w nauce języka angielskiego

Seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ jest zbawienny dla naszego ciała i ducha, przynajmniej tak twierdzą naukowcy. W pewnym stopniu pomagać może nawet na lekcji angielskiego.


Nauka języka angielskiego tylko dla dorosłych 😉

Zakładam, że wszyscy czytelnicy są już dorośli i nie potrzebują wprowadzenia o pszczółkach i bocianach. Zajmijmy się tu wpływem seksu na naukę języka angielskiego.

Seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ jest zbawienny dla naszego mózgu, ciała i samopoczucia. Poszła nawet plotka, że Unia Europejska od 2003 roku obrała 7 czerwca na międzynarodowy dzień seksu, by świętować jego dobroczynny wpływ. Używanie seksu jako szkolnej metody dydaktycznej pozostaje jednak nadal pomysłem dosyć kontrowersyjnym.

sex, liczebniki
#Uważaj_na_swój_akcent Zapytałem Chinkę o numer telefonu. Powiedziała „Seks! Seks! Seks! Swobodny seks dziś wieczorem! „Powiedziałem „Łał!”. Wtedy jej przyjaciółka powiedziała: Ona ma na myśli „six six six three six two nine” A o liczbach po angielski więcej we wpisie o liczebnikach angielskich.

Czy seks pomaga w nauce języka angielskiego na lekcji?

Nie mam tu na myśli samej aktywności podczas lekcji 🙂 lecz wszystko wokół tego tematu. Wszyscy pamiętamy pewnie „Spalam się” Kazika, odzie o miłości do jego nauczycielki języka angielskiego. Bez wątpienia inspiracja jest źródłem niesłychanego rozwoju!

Zanim jednak zacznę rozwodzić się o błogosławiącym wpływie samej aktywności (pozalekcyjnej, taka „praca domowa”) na naukę angielskiego, zadajmy sobie pytanie czy samo rozmawianie o seksie podczas lekcji pomaga w nauce języka angielskiego?

Czy nauczyciel powinien rozmawiać z uczniami o seksie?

Często jako nauczyciele staramy się urozmaicić zajęcia, wprowadzić elementy gry i zabawy do lekcji. W geście rozpaczy możemy czasami sięgnąć po środek ostateczny, nawiązać do seksu – oczywiście na ile pozwala wiek naszych uczniów (zakładam jednak znowu, że jesteśmy dorośli). Budzą się nawet ostatnie ławki i nauka zaczyna być przyjemnością.

Poruszanie seksualnych wątków i podtekstów pomaga w nauce języka angielskiego w ten sposób, że pomaga budować silne skojarzenia. Zapamiętujemy lepiej wszystko to, co mocniej nas stymuluje, jest dla nas ważne. Trudno natomiast zapamiętać rzeczy, które są nieistotne i nudne.

frejzale angielski
Czytaj również: 9 nieprzyzwoitych angielskich frejzali w memach.

Nawet seks może się przejeść

Nie można jednak z tym przesadzić. W badaniach naukowych odkryto, że gdy informacje nie związane z głównym tematem (tu będzie to nauka języka angielskiego) sięgają 30%, nawet jeśli dotyczą seksu to nie pomagają już w nauce języka angielskiego.

Okazuje się, że uczniowie pamiętają tyle samo nudnych, co ciekawych rzeczy jeśli chodzi o wiedzę ogólną. Co ciekawe, jeśli chodzi o wiedzę stosowaną, dodatkowe „urozmaicenia” mogą wręcz rozpraszać uczniów i obniżać ich wyniki.

seks pomaga w nauce jezyka angielskiego

Dotyczy to jednak informacji nie związanych z tematem. Skoro jednak powtarzamy zdania, czy przerabiamy czytanki, to dlaczego miałyby one nie być ciekawe? Nawet jeśli będą tak samo skuteczne, to chyba lepiej mieć fajne zajęcia niż nudne!

Jeśli znajdziecie więc kolejny cudowny kurs języka angielskiego przez seks w dwa tygodnie – nie polecam.

Nie znaczy to wcale, że seks jako taki nie pomaga w nauce języka angielskiego!

Przejdźmy więc od słów do czynów! 🙂

4 sposoby w jakie seks pomaga w nauce języka angielskiego

seks pomaga w nauce języka angielskiego

 

1. Jak seks pomaga w nauce języka angielskiego? Mądrzejesz.

Naukowcy z uniwersytetu w Maryland odkryli, że od seksu przybywa szarych komórek. Regularny seks stymuluje neurony w mózgu. W ten sposób rośnie hipokamp, obszar odpowiedzialny za długofalowe gromadzenie informacji. W ten sposób też seks chroni nas przed demencją. Co ciekawe, nawet gdy poprzez regularny seks wytworzyliśmy już dodatkowe neurony, abstynencja seksualna może zniweczyć cały nasz trud.

Badania potwierdzają holenderscy naukowcy. Nie tylko myszy, ale również ludzie uprawiający regularny seks maja lepszą pamięć, łatwiej potrafią przypomnieć sobie wydarzenia z przeszłości.

Badacze z Uniwersytetu Rutgers od 25 lat badający kobiecy orgazm odkryli, że pobudza on aż 30 obszarów w mózgu. Dziewczęta po seksie „świecą” nie tylko radością, ale tez na skanach fMRI! Oczywiście wiąże się to z dopływem składników odżywczych i tlenu do mózgu, w tym Dehydroepiandrosteron (DHEA), który oprócz gamy właściwości zdrowotnych dobrze wpływa na pamięć.

Co ciekawe, Sudoku działa dużo gorzej. Wybór jest chyba prosty!

szybka nauka języka angielskiego
Czytaj również: Szybka nauka języka angielskiego według nauki.

2. Jak seks pomaga w nauce języka angielskiego? Chroni przed stresem.

Stres i związane z nim rozproszenie negatywnie wpływają na koncentrację. Seks pomaga w nauce języka angielskiego, ponieważ według badań chroni mózg przez hormonem stresu (kortykosteron).

W czasie seksu w zamian dostajemy pyszny koktajl z hormonów i neuroprzekaźników, w tym oksytocynę (hormon związku), dopaminę (hormon dobrego humoru) i serotoninę (hormon spokoju). Zapomnij o kawie i energetykach!

Z tego samego powodu też ludzie regularnie uprawiający seks rzadziej borykają się z depresją, w trakcie której nauka jest praktycznie niemożliwa.

seks pomaga w nauce języka angielskiego

Oprócz tego nadmierne nabuzowanie seksualne może być bardzo rozpraszające, więc może lepiej podzielić się z ukochaną osobą swoim seksualnym nadmiarem, by spokojnie móc skoncentrować się na nauce!

 3. Jak seks pomaga w nauce języka angielskiego? Rozwija umiejętność analitycznego myślenia.

Wydawało Ci się, że seks rozwija tylko umiejętność pisania wierszy?

Nic z tych rzeczy!

„Zakochani wybiegają myślami daleko w przód, przez co rozwijają holistyczną zdolność kreatywnego myślenia. Natomiast sam seks pozwala skoncentrować się na konkretach aktualnej sytuacji, co wzmacnia zdolność analitycznego myślenia” mówią naukowcy.

Na pewno przyda się to przy nauce czasu present perfect!

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem z języka angielskiego?

4. Jak seks pomaga w nauce języka angielskiego? Otwiera nas na ludzi.

Największym problemem w nauce mówienia po angielsku jest strach przed mówieniem.

Dlatego seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ otwiera nas na ludzi i interakcje.

Zdaniem naukowców z Montreal Concordia University  dzieję się tak za sprawą wydzielanej podczas seksu oksytocyny, która sprawia że stajemy się bardziej towarzyscy i rozluźnienie w międzyludzkich kontaktach.

śmieszne opisy na tindera bio angielski
Patrz również: Śmieszne opisy na Tindera po angielsku.

Co więcej hormon ten sprawia, że mniej obawiamy się wykluczenia społecznego („nie będą mnie lubić bo źle użyłam czasu present perfect”). Dokładnie tego potrzebujemy, by bez obaw mówić po angielsku!

Tak więc reasumując można powiedzieć, że okazjonalne wprowadzanie wątków seksualnych do lekcji pomaga w nauce języka angielskiego.

Jednak najbardziej pomocna jest miłość sama w sobie, ponieważ dzięki niej rozkwita nasz umysł i ciało!

słodkie cytaty o miłości po angielsku
Czytaj również: 42 słodkie cytaty o miłości po angielsku

Nauka angielskiego może i bez seksu – ale też przyjemnie!

Bez względu na to, czy w Twoim ciele buzują hormony wywołane niedawną aktywnością seksualną czy nie, na pewno spodoba Ci się kurs języka angielskiego online Speakingo!

Dlaczego?

Ponieważ nauka angielskiego jest na nim prosta i przyjemna!

Oglądasz śliczne zdjęcia, słuchasz aksamitnego głosu native speakera i rozmawiasz… z komputerem lub telefonem. Co ciekawe, Speakingo Cię rozumie, chwali, w razie potrzeby poprawia. I nigdy nie traci cierpliwości!

Zresztą przekonaj się o tym sama lub sam! Zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań wypróbować naukę na kursie języka angielskiego online Speakingo!


Zrób sobie tę przyjemność!

Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A czy Waszym zdaniem seks pomaga w nauce języka angielskiego? Jakie są Wasze… doświadczenia w tym temacie? 🙂

Podzielcie się w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Angielskie słownictwo wojskowe w mediach
Angielskie słownictwo wojskowe w mediach

Jeśli próbujecie oglądać anglojęzyczne media – szczególnie dziś – spotkacie wiele słów związanych z wojną i militariami. Wiele wyrażeń przeniknęło też do codziennego języka angielskiego. Poznajmy więc angielskie słownictwo wojskowe, by odnaleźć się w dzisiejszej, trudnej sytuacji na świecie…

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!