angielskie konwersacje online

Angielskie konwersacje online – bo nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

Chcesz mówić po angielsku, ale nie masz z kim pogadać? Angielskie konwersacje online mogą być świetnym pomysłem na samodzielną naukę języka angielskiego dla Ciebie – bo nikt jeszcze nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!


Angielskie konwersacje online

Jeśli chcesz nauczyć się jeździć na rowerze, czy otwierasz podręcznik do aerodynamiki? Czy jeśli chcesz skakać na skakance, studiujesz chemię tworzywa, z którego jest wykonana?

Podobnie jest z nauką języka angielskiego! Jeśli chcesz mówić po angielsku – musisz po prostu zacząć mówić po angielsku!

Co jednak, jeśli nie ma z kim po angielsku porozmawiać?

Angielskie konwersacje online to świetny sposób nauki języka angielskiego. Internet pozwala nam uczyć się języka angielskiego kiedy i gdzie chcemy, zwykle również za darmo lub w bardzo korzystnej cenie.

Angielskie konwersacje online będą oczywiście – jak wszystko – miały również swoje zalety i wady, oraz będą też ich różne rodzaje, które zaraz po kolei sobie omówimy.

internetowy angielski
Czytaj również: Internetowy angielski – a to się w ogóle tak da?

Angielskie konwersacje online „klawiaturą”

Internet w dużej mierze „napisany jest” w języku angielskim. Wirtualna przestrzeń to nie tylko strony internetowe, ale również fora, listy mailingowe, komunikatory. Często dyskusje wydarzają się pod jakimś tekstem w komentarzach (na przykład zapraszam do dyskusje na temat angielskich konwersacji online w komentarzach pod tym tekstem!).

Dlatego nie ograniczaj się do samego czytania ciekawych tekstów. Napisz komentarz po angielsku – samo pisanie będzie świetnym ćwiczeniem! Może nawet pokaże Ci jakie obszary gramatyki warto podszkolić, może będziesz musiał/a sprawdzić jakieś słówko w słowniku online. Jeśli natomiast masz dużo czasu, możesz zapisać się na jakąś mailową listę dyskusyjną i konwersować po angielsku – na dosłownie każdy temat – do upadłego!

Niestety wadą takiego podejścia jest to, że nikt nas nie będzie tam poprawiał. Oczywiście nie mówię, że trzeba jakoś przejmować się błędami – najważniejsze jest nie bać się mówić po angielsku! Jednak jeśli tylko będziemy mówić „po swojemu” może okazać się, że zbytnio utrwalimy błędy językowe, i nasz angielski będzie taki bardzo „nasz”. Prawdopodobnie będzie zrozumiały, ale niekoniecznie gramatycznie „poprawny”.

Dlatego traktowałbym taki sposób samodzielnej nauki jako uzupełnienie dla innych metod nauki języka angielskiego.

angielskie konwersacje online
Ten komentator nie odpowiedział! Wygrałem kłótnię!

Angielskie konwersacje online „paszczą”

O ile konwersowanie online klawiaturą daje przyjemne poczucie bezpieczeństwa, mamy czas by się zastanowić nad tym co i jak chcemy powiedzieć, niekoniecznie nauczy to nas mówić po angielsku. W rzeczywistej sytuacji konwersacyjnej rzeczy wydarzają się szybko i nie mamy czasu na sprawdzanie słówek w słowniku czy zastanawianiem się, który tryb warunkowy zastosować. Dlatego angielskie konwersacje online „paszczą” są cenną metodą nauki języka angielskiego.

Jak możemy więc uczyć się mówić po angielsku w internecie?

Konwersacje online z nauczycielem języka angielskiego

Pierwszym co tu oczywiście przyjdzie nam do głowy to najróżniejsze formy lekcji języka angielskiego online. Nauka w internecie staje się coraz bardziej popularna, ponieważ nie tylko jest wygodna, ale pozwala również zaoszczędzić czas i pieniądze. Możemy więc zapisać się na lekcje angielskiego online, by z polskim lub zagranicznym lektorem uprawiać do woli nasze angielskie konwersacje online.

Wadą takiego rozwiązania zawsze będzie jednak wysoka cena – w końcu ktoś oddaje nam swój cenny czas. Do tego jak się już raz z kimś umówimy na lekcję, tracimy elastyczność.

Jakie są więc inne możliwości konwersowania po angielsku w internecie?

lekcje angielskiego z native speakerami, zalety i wady
Czytaj również: Zalety i wady lekcji języka angielskiego z native speakerem

Rozmowy po angielsku na internetowych Videochatach

W dzisiejszych czasach internet jest już na tyle szybki, że nie musimy ograniczać się do wiadomości tekstowych. Nasze angielskie konwersacje online możemy uprawiać na żywo za pomocą kamerki wideo i mikrofonu z ludźmi z całego świata.

Możemy na przykład zagadać znajomego zza granicy na Facebooku. Są również specjalne aplikacje do nauki języka angielskiego na telefon czy komputer – na przykład Chatspin, Verbling, Conversation Exchange, Toastmakers, Go Speaky, Lingoglobe, Coffee Strap – na których możesz pogadać sobie z przypadkowymi ludźmi o przysłowiowej… byleczym. Oczywiście „urzędowym” językiem internetu jest… język angielski właśnie.

Jest to strasznie fajna możliwość „rozgadania” się, świetny sposób nauki języka angielskiego. Znowu jednak problemem jest tu to, że powtarzając wielokrotnie niepoprawne gramatycznie zdania, wyrobi się nam nawyk kaleczenia języka angielskiego.

Nasi rozmówcy nie będą nas poprawiać – albo z uprzejmości, albo sami będą znać język angielski nie lepiej od nas.

Co więcej, taka metoda nauki angielskiego nie za bardzo nadaje się dla uczniów dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim.

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

Zalety i wady angielskich konwersacji online

Jeśli chcielibyśmy podsumować zalety angielskich konwersacji online byłyby to:

  •  niska cena
  •  możliwość rozgadania się
  •  elastyczność czasowa
  •  możesz uczyć się z dowolnego miejsca, bez dojazdów
  •  przyjemna praktyka mówienia, a nie nudną (i często zbędna) gramatyką

Natomiast wady angielskich konwersacji online to:

Czy w temacie angielskich konwersacji online jesteśmy skazani na naukę łamanego angielskiego?

Czy nie istnieje jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby nam cieszyć się wszystkimi zaletami angielskich konwersacji online, nawet gdy jesteśmy dopiero na poziomie początkującym, a do tego jednocześnie uniknąć ich wad?

Byłoby świetnie no nie?

e nauka, Zalety i wady nauki przez internet
Czytaj również: Zalety i wady nauki przez internet

Angielskie konwersacje online, które nie zrobią Ci krzywdy

Kurs języka angielskiego Speakingo pomyślany został właśnie jako metoda nauki języka angielskiego w 100% polegająca na rozmowie po angielsku online.

Nauka gramatycznych regułek może i jest przyjemna i ciekawa, w rzeczywistych sytuacjach jednak okazuje się, że słowa „stają nam w gardle”, myślimy o regułkach, próbujemy przypomnieć sobie słówka, ale nasza rozmowa się nie klei. Jest tak ponieważ musimy wyrobić sobie nawyk mówienia – jak z tą jazdą na rowerze czy skakanie na skakance.

Co więcej, jeśli powtarzamy poprawne gramatycznie zdania, wszystkie potrzebne nam struktury ujęte w programie nauczania niejako same wchodzą nam do głowy. Dziecko, które uczy się mówić nie zastanawia się nad rzeczownikami, czasownikami i przymiotnikami, po prostu mówi.

kurs jezyka angielskiego online speakingo i kot

Na kursie języka angielskiego online Speakingo, dzięki nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy, możesz prowadzić krótkie konwersacje po angielsku z komputerem, który rozumie co do niego mówisz i chwali Cię lub poprawia!

Dzięki temu przyjemnie, tanio i bezstresowo uczysz się mówić po angielsku… i to poprawnie! Nie przejmujesz się tym, że ktoś Cię ocenia, a rozmawiać możesz nawet w łóżku, bez makijażu!

Jest to sposób na angielskie konwersacje online, który pozwala połączyć wszystkie zalety nauki w internecie i jednocześnie uniknąć wspomnianych powyżej wad nauki online.

Ale najlepiej przekonaj się o tym sama czy sam! Zarejestruj się poniżej, by móc wypróbować aplikację Speakingo przez tydzień za darmo!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A jaki jest wasz pomysł na angielskie konwersacje online? Czy korzystaliście z wymienionych powyżej metod? A może macie jakieś inne pomysły na rozmówki angielskie w internecie? Podzielcie się swoimi opiniami i pomysłami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!