piosenki po angielsku

Piosenki po angielsku – 5 utworów, które pomogą Ci w nauce

Każdy z Was zna przynajmniej kilka piosenek po angielsku. Na co dzień słyszymy je wszędzie, w drodze do pracy, w autobusie, w sklepach, w aucie, w co drugiej reklamie. Kiedy skupimy uwagę na ich treści, możemy sporo zyskać. Niewiele trzeba, aby przy okazji relaksu, jaki zapewnia nam muzyka, podszkolić swój język.


Zacznij dzień śpiewająco

Niektórzy wstają z piosenką na ustach. To tak zwane early birds (ranne ptaszki). Warto brać z nich przykład. W opozycji do grupy night owls (nocnych marków) zdecydowanie żwawiej organizują swoje poranki. Pod nosem zazwyczaj nucą znaną melodię.

Jeśli taki scenariusz brzmi znajomo, mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Od jutra dzień zacznij z piosenką po angielsku. A co! Połącz przyjemne z pożytecznym.

Nie zważaj na domowników, w końcu podobno „śpiewać każdy może..” ? Najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa i odrobina angielskiego każdego dnia.

piosenki po angielsku
Czytaj również: Aplikacja na telefon do nauki języka angielskiego, z którą możesz rozmawiać!

Angielski śpiewająco!

Śpiewanie uwalnia górę endorfin porównywalną z dobrym treningiem lub zjedzeniem tabliczki czekolady. Co najlepsze, nie mamy po nim żadnych efektów ubocznych. No, chyba że lubimy śpiewać utwory z pogranicza heavy metalu. W tej sytuacji, w krótkim czasie możemy dorobić się antyfanów naszego talentu, w postaci niezadowolonych sąsiadów – od growling’u (dosł. warczenie) zawsze boli mnie gardło!

Jeżeli postawimy na stonowane podśpiewywanie, możemy skorzystać i dodatkowo podszkolić swoje umiejętności językowe.

piosenki po angielsku
Patrz także: Better English – popraw swój angielski

Co daje śpiewanie piosenek po angielsku?

Już starożytni filozofowie podkreślali magiczną moc muzyki. Według myśli Platona:

„Musical training is a more potent instrument than any other,

because rhythm and harmony find their way into the inward places of the soul.”

(Trening muzyczny jest najsilniejszym narzędziem, ponieważ rytm i harmonia pochodzą z najgłębszych zakamarków duszy.)

Minęło setki lat, a cytat nadal jest bardzo aktualny. Współcześnie możemy go uprościć do krótkiego hasła „muzyka unosi”. Znaczenie pozostaje nadal to samo. Rytm i harmonia sprawiają, że łatwiej przyswajamy pewne informacje.

Ponadto, śpiewanie po angielsku pomaga nam ćwiczyć odpowiedni akcent oraz wymowę poszczególnych słów. Uczymy się pełnych fraz i potocznie używanych wyrażeń. W tekstach piosenek często pojawiają się ciekawe metafory i struktury gramatyczne.

Podczas śpiewania piosenek po angielsku przyswajamy wiedzę w naturalny sposób. Bez zbędnego wysiłku i wkuwania. Muzyka pozwala słówkom samym zapisywać się w naszej głowie.  Dobra zabawa dorzucana jest w gratisie!

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?
Czytaj również: Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego samemu?

Śpiewaj POP

Jest jedno małe „ale”. Pamiętajmy, że nie każdy rodzaj muzyki, może nas nauczyć języka. Jak już wspominaliśmy, na pewno ciężkim gatunkiem na początek będą wszelkie odłamy heavy metalu, emo czy punk rocka. No chyba, że mimo wszystko, chcemy popracować nad przerażeniem naszych sąsiadów!

Zachęcam, aby na początku sięgnąć po piosenki proste i łatwo wpadające w ucho. Muzyka z gatunku POP nadaje się do tego doskonale. Została stworzona po to, aby wszyscy mogli się nią cieszyć i do niej tańczyć. Im krótsze zdania i prostsze słowa, tym dla nas lepiej (przynajmniej na początku). Jeżeli bez problemu rozumiemy o czym jest dana piosenka, łatwiej będziemy mogli ją zapamiętać i odśpiewać samodzielnie.

jak sie uczyc typy uczniow nauka angielskiego online speakingo kurs
Czytaj również: Angielski do słuchania

Łatwa dostępność piosenek po angielsku

Zaletą nauki z piosenkami po angielsku jest ich duża popularność. Większość tekstów znajdziecie w internecie. Mamy do wyboru dwie metody nauki. Możemy wydrukować tekst i spontanicznie nucić go sobie pod nosem lub wyszukiwać w sieci filmików karaoke. Na serwisie YouTube możemy znaleźć ich tysiące. Wasi domownicy na pewno będą zadowoleni. Możecie zaprosić ich do wspólnej zabawy ?

Anglojęzyczne karaoke to super pomysł na piątkowe spotkania z przyjaciółmi. Zorganizujcie kilka imprez tematycznych np. karaoke rock and roll, wieczór z The Beatles, muzyka lat 90, miłosne piosenki po angielsku itd.

piosenki po angielsku
Czytaj również: Czy masz tremę przed mówieniem po angielsku… jak Tarzan?

5 piosenek po angielsku, które pomogą Ci w nauce języka

Na dobry początek zestawienie 5 piosenek po angielsku, z którymi nauka języka będzie jeszcze łatwiejsza. Zachęcam do śpiewania nie tylko najnowszych, radiowych hitów, ale także starszych utworów. Piosenki Michaela Jacksona, The Beatles i Elvisa Presleya to niezastąpiona baza użytecznych idiomów i wyrażeń.

Piosenka po angielsku nr 1. Elvis Presley – Always on My Mind

Piosenki po angielsku, należące do króla rock and rolla są świetnym przykładem zastosowania schematów gramatycznych, których używamy, gdy mówimy o przeszłości.

 • Maybe I didn’t love you
 • Quite as often as I could have

Może nie kochałem Ciebie,
Tak często jak mogłem

 • Little things I should have said and done, I just never took the time

Małe rzeczy powinienem był powiedzieć i zrobić, Ale jakoś nigdy nie poświęciłem na to czasu

Ponadto utwory Elvisa to bogaty zbiór idiomów i wyrażeń miłosnych po angielsku. Zatem uwaga! Z tym tematem nie ma żartów. Nigdy nie wiadomo kiedy przydadzą Wam się na zagranicznej randce?

Piosenka po angielsku nr 2. The Cure Friday I’m in Love”

Jedno z pierwszych zagadnień, które będziemy chcieli przyswoić na początku nauki angielskiego, to nazwy dni tygodnia. Bomba! Słuchając utworu The Cure (czyli z angielskiego „lek”) nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów. Dodatkowo klasyczna muzyka początku lat 90. na pewno wprawi Cię w dobry nastrój!

Piosenka po angielsku nr 3. Marvin Gaye – I Heard It Through The Grapevine

Chwytliwa melodia bardzo szybko wpada w ucho. W tekście znajdziemy czas przeszły w różnych formach oraz kilka przykładów popularnych idiomów.

Tytuł „I Heard it Through the Grapevine dosłownie przetłumaczymy jako: „Usłyszałem to przez winorośl”. Co to może oznaczać? Angielski idiom nawiązuje do pozyskania informacji w sposób nieformalny – z pomówień i plotek.

W tekście użyto także innych, popularnych idiomów np.

 • to lose my mind

czyli stracić rozum (dosłownie „umysł”)

 • Make me blue

czyli sprawić przykrość – stąd też nazwa smutnej muzyki blues.

Piosenka po angielsku nr 4. The Beatles – Yesterday

Wszystkie teksty legendarnego zespołu doskonale sprawdzają się podczas nauki języka. Piosenka Yesterday  („wczoraj„) jest świetnym przykładem wykorzystania kilku czasów gramatycznych w jednym tekście. McCartney porównuje przeszłość i teraźniejszość:

 • Yesterday all my troubles seemed so far away
 • Now it looks as though they’re here to stay

Wszystkie moje zmartwienia wydawały się takie odległe.
Teraz wydaje się, że rozgościły się tu na dobre.

 • Why she had to go? I don’t know, she wouldn’t say.

Dlaczego musiała odejść? Nie wiem, nie chciała powiedzieć.

[A dlaczego wouldn’t dowiesz się z tego tekstu.]

Piosenka po angielsku nr 5. U2Beautiful Day”

Ta piosenka jest nieco trudniejsza od poprzednich. Dzięki niej będziecie mogli poznać bardziej poetycką formę języka angielskiego. Utwór opowiada historię człowieka, który stracił wszystko, ale znajduje radość w tym, co ma.

Bono używa takich sformułowań jak:

 • The heart is a bloom
 • Shoots up through stony ground

Serce jest kwiatem
Przebija się przez kamienistą ziemię

Inne piosenki po angielsku na blogu Speakingo

Zapraszam również do śpiewania innych piosenek po angielsku (patrz kategoria: Tłumaczenia piosenek po angielsku na pasku nawigacyjnym), którym poświęciłem osobne wpisy – z pełnym tekstem, jego tłumaczeniem i gramatycznymi komentarzami:

piosenki po angielsku

Chcesz znać język angielski śpiewająco?

Piosenki po angielsku mogą być świetnym uzupełnieniem, jednak trudno oczekiwać, że będą jedyną metodą nauki.

Dlatego polecam uzupełnić naukę kursem języka angielskiego online Speakingo. Jeśli lubisz śpiewać to szczególnie przypadnie Ci on do gustu, ponieważ uczysz się na nim angielskiego gardłem, a nie tylko oczami jak na wielu kursach online. Speakingo aksamitnym głosem native speakera ze studia nagrań zadaje Ci pytania na Twoim poziomie zaawansowania, na które odpowiadasz, a Twój telefon lub komputer rozumie Cię, chwali lub poprawia. I nigdy nie traci cierpliwości ani nie odwołuje zajęć!

Taka nauka jest nie tylko skuteczna, ale również po prostu przyjemna!

Zresztą najlepiej zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby wypróbować tę fenomenalną metodę nauki języka angielskiego zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć teksty piosenek bez tłumaczenia? Zacznij mówić po angielsku!


Dajcie znać w komentarzach czy taka metoda nauki wpisuje się w Wasze gusta. Lubicie angielskie karaoke? Czekam na Wasze propozycje z ulubionymi piosenkami po angielsku.

Miłego muzykowania!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

 1. Znam wszystkie piosenki i przyznam się, że z takich piosenek, które gdzieś się tam przewijają w ciągu dnia można dużo zapamiętać. To dobry sposób na naukę, drugim dobrym pomysłem na naukę jest oglądanie filmów po angielsku. Najpierw polecam z napisami, a później już bez;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!