daile speaking practice online, superman

Daily speaking practice czyli jak ćwiczyć angielski na co dzień?

Języka angielskiego nie da nauczyć się z doskoku, wykuć na tydzień przed wyjazdem za granicę czy rozmową o pracę. Angielskiego nauczyć się można tylko dzięki codziennej, a przynajmniej mniej więcej regularnej praktyce. Jak więc może wyglądać taki daily speaking practice czyli ćwiczenie w mówieniu po angielsku na co dzień?


Daily speaking practice ideas

Dziś chciałbym podzielić się z Wami kilkoma luźnymi poradami dotyczącymi codziennego praktykowania angielskiego. Jak można samodzielnie ćwiczyć swój angielski na co dzień, a szczególnie jak samemu uczyć się mówienia po angielsku?

1. Ucz się angielskiego często, niekoniecznie w długich sesjach

Po pierwsze, postaraj się wprowadzić język angielski do swojej codziennej rutyny. Zamiast jednorazowego intensywnego bloku nauki, spróbuj wpleść angielski w różne aspekty dnia. Na przykład, możesz zacząć dzień od obejrzenia krótkiego filmiku w języku angielskim podczas śniadania. To świetny sposób na osłuchanie się z wymową i akcentem, zarówno brytyjskim jak i amerykańskim i każdym innym – w internecie jest wszystko!

  • Daily speaking practice tip: Subskrybuj za darmo kanały o nauce języka angielskiego na YouTube!

2. Regularnie ćwicz angielski w aplikacji lub na platformie online

Drugim pomysłem jest korzystanie z aplikacji do nauki języków, które oferują codzienne lekcje i ćwiczenia. Problem z nimi jest jednak często taki, że rozwijają zwykle jedynie bierną znajomość języka angielskiego. Można poćwiczyć gramatykę lub nauczyć się słówek, ale trudno nauczyć się mówić po angielsku.

Dlatego wybierz taką aplikację do nauki angielskiego, która rzeczywiście na co dzień będzie rozwijać Twoją umiejętność mówienia na głos po angielsku.

Świetnym pomysłem jest tu aplikacja (lub kurs angielskiego online) SPEAKINGO, ponieważ nauka polega tu na rozmowie po angielsku na głos z komputerem lub telefonem. W metodyce kursu znajdziesz 2000 najważniejszych angielskich słów oraz całą gramatykę, ale uczysz się ich jak dziecko uczące się mówić. Słuchasz głosu native speakera, oglądasz śliczne zdjęcia i rozmawiasz po angielsku całymi zdaniami, które same wchodzą Ci do głowy! Taka codzienna praktyka w mówieniu po angielsku jest nie tylko niezwykle przyjemna, ale również bardzo skuteczna!

https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/

3. Nie masz czasu? Rób kilka rzeczy na raz!

Możesz wybrać się na spacer lub siłownię, a jednocześnie słuchać podcastów lub audiobooków w języku angielskim. To nie tylko doskonały sposób na doskonalenie rozumienia ze słuchu, ale także na naukę nowych słów i zwrotów.

Jeśli natkniesz się na coś ciekawego w internecie, zastanów się, czy jest dostępne także po angielsku. Czytaj artykuły, uczestnicz w dyskusjach online – to wszystko dostarcza różnorodnych źródeł, które wzbogacą twój słownictwo i zrozumienie kultury anglojęzycznej.

Chcesz obejrzeć film? Zobacz go po angielsku. Lubisz gry komputerowe? Zainstaluj sobie angielską wersję językową. Jednym słowem – spróbuj wdrożyć język angielski w swoje codzienne aktywności, które wykonujesz tak czy owak!

  • Daily speaking practice tip: Pomyśl w jaki element swojego życia możesz dodatkowo wpleść naukę angielskiego.

4. Ćwicz myślenie po angielsku

W trakcie dnia, staraj się myśleć po angielsku. Tak czy siak cały czas myślisz? Dlaczego by nie zrobić tego po angielsku! Być może wtedy będziesz mieć tych myśli mniej, dzięki czemu mniej się zmęczysz myśleniem w ciągu dnia! A co ciekawe, gdy myślisz po angielsku, mogą przyjść Ci do głowy lepsze pomysły!

  • Daily speaking practice tip: Gdy tylko możesz, przełączaj swojego wewnętrznego komentatora na język angielski.

5. Mów po angielsku z ludźmi z innych krajów

Ostatnia rada to regularne rozmowy po angielsku z ludźmi z zza granicy, z native speakerami ale nie tylko. Nie musisz od razu szukać kogoś do prywatnych lekcji – istnieje wiele okazji, żeby dołączyć do grup rozmów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać swoje umiejętności w luźnej atmosferze. Co więcej, taka nauka dobrze motywuje, ponieważ widzisz jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku angielskim!

  • Daily speaking practice tip: Znajdź sobie zagranicznych znajomych, z którymi możesz rozmawiać tylko po angielsku!

Daily speaking practice is a long process

Pamiętaj, że proces nauki to podróż, a nie sprint.

Wprowadź te małe zmiany do swojej codziennej rutyny, baw się językiem i ciesz się każdym małym postępem. To klucz do zbudowania pewności siebie i swobodnego posługiwania się angielskim na co dzień!

  • Daily speaking practice tip: Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w opanowywaniu nowego języka jest systematyczność i różnorodność działań.

Każdą drogę zacząć trzeba zawsze od pierwszego kroku!

Zapisz się na kurs języka angielskiego SPEAKINGO i naucz się wreszcie płynnie mówić po angielsku!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!