język angielski pochodzi od chińskiego mandaryńskiego, chińscy naukowcy, pekin

Czy język angielski pochodzi od chińskiego?

Język angielski pochodzi od języka mandaryńskiego – a przynajmniej tak twierdzą chińscy naukowcy. A do XV wieku w Europie nie było historii, tylko mity i legendy, dodają pekińscy akademicy.


/Na memie: Gdyby Azjaci też tatuowali sobie przypadkowe (słowa) po angielsku. Zupa: To znaczy „miłość” po angielsku./

Język angielski pochodzi od mandaryńskiego

Język angielski w prostej linii pochodzi od języka mandaryńskiego (chińskiego) uznała grupa badaczy z World Civilisation Research Association (世界文明研究促進會, Związek Badań nad Cywilizacją Świata). Uznali wręcz, że wszystkie europejskie języki pochodzą od chińskiego – czyli język polski też!

Swoje rewelacje ogłosili na pierwszym China International Frontier Education Summit (Szczyt Chińskiej Międzynarodowej Granicy Edukacji) w Pekinie, czyli w stolicy Państwa Środka (świata).

O tym, że język angielski pochodzi od chińskiego świadczyć ma fakt, że słowo yellow (po angielsku kolor żółty) brzmi jak po chińsku „spadające liście”  (葉落, jeluło). Oprócz tego koronnego dowodu również angielskie słowo shop (sklep) brzmi jak jego chiński odpowiednik, a słowo serce (heart) brzmi jak po japońsku „rdzeń, sedno” (核的, hede).

Dla Zhai Guiyn, sekretarza generalnego Związku jest to niezbity dowód na to, że język angielski jest jedynie dialektem mandaryńskiego chińskiego.

język anfgielski
1. Chińska restauracja Dynastia Hunan: My nie widzieć twój kot. Przestać pytać, spróbować nasz kurczak jest miauućutki (angielskie koty mówią purr, a doskonały to perfect). 2. Restauracja chińska Meow Mein: Przyprowadź dziewczynę 5% zniżki. Przyprowadź żonę 10% zniżki. Przyprowadź obie – jesz za darmo!Patrz również: Prośby po angielsku czyli jak nie być barbarzyńcą?

„Cywilizacja Zachodu jest subkulturą kultury chińskiej”

Profesor Zhu Xuanshi oświadczył też, że do XV-XVI wieku w Europie nie było żadnej historii, tylko legendy i mity. Aby ukryć to „historyczne upokorzenie” – w oparciu o chińską historię – Europejczycy mieli sfabrykować opowieści o starożytnym Rzymie, antycznej Grecji i Egipcie.

Aby zapobiec popularnym dziś „wypaczeniom” historii, Chińczycy zakładają siedziby swej organizacji w USA, Kanadzie, UK, Tajlandii, Korei Południowej i na Madagaskarze.

  • Do not let fake, Western-centered history hinder the great Sino-Renaissance.

„Nie pozwólmy by fałszywa, zorientowana na Zachód historia stanęła na drodze wielkiemu renesansowi Chin” powiedział założyciel Związku Du Gangjian.

Argumenty te jednak nie przekonały nawet rdzennych Chińczyków, którzy komentują poczynania Związku w mediach społecznościowych:

  • Thanks, we can no longer laugh at the Koreans who claimed Confucius and Genghis Khan are Korean.

Dzięki, (przez was) nie możemy już naśmiewać się z Koreańczyków, którzy twierdzili, że Konfucjusz i Czyngis-chan są (byli) Koreańczykami.

Victoria and albert museum V&A
Patrz również: Zwiedzanie Victoria & Albert Museum w Londynie.

Co na to zachodni językoznawcy?

Nikt nie przeczy, że między językami ciągle odbywa się wymiana. I chociaż to raczej do wielu języków wpływają dziś najróżniejsze anglicyzmy, to oczywiście język angielski również ewoluuje.

Na przykład słowo keczup (ang. ketchup) rzeczywiście pochodzi z języka malajskiego i do Anglii trafiło przez Chiny.

Dla językoznawców angielski nadal jest jednak jednym z języków zachodniogermańskich, które na wyspy brytyjskie sprowadzili Anglosaksońscy osadnicy. Należy do najliczniejszej na świecie rodziny języków indoeuropejskich. Znaleźć w nim można wpływy łaciny oraz języków skandynawskich – stąd na przykład w języku angielskim znaleźć można nieszczęsne czasowniki nieregularne (Patrz również: Co wikingowie mają wspólnego z angielskimi czasownikami nieregularnymi?).

język angielski ciekawostki
Patrz również: 10 ciekawostek o języku angielskim.

Angielski to nie chiński!

Wydaje Ci się, że język angielski jest tak trudny jak chiński?

Nic z tych rzeczy!

Jakakolwiek by jego historia i pochodzenie nie były, współczesny język angielski jest jednym z prostszych języków do nauczenia. Uczą się go dwa miliardy ludzi na całym świecie!

Tym bardziej, że masz do dyspozycji mnóstwo ciekawych metod nauki – na przykład kurs języka angielskiego online Speakingo.

Naauka na tym kursie online polega na przyjemnej rozmowie z komputerem lub telefonem, który rozumie co do niego mówisz, chwali Cię lub w razie potrzeby poprawia. I nigdy nie traci cierpliwości ani nie odwołuje zajęć!

A Ty tylko oglądasz piękne zdjęcia, słuchasz aksamitnego głosu native speakera, a wiedza sama wchodzi Ci do głowy!

Zresztą najlepiej przekonaj się sama lub sam czy taka metoda nauki języka angielskiego online Ci odpowiada!

Zrejestruj się by przez tydzień wypróbować naukę na wszystkich poziomach zaawansowania – zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań!


Zapisz się na kurs języka chińskiego angielskiego Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Czy zgadzacie się z odkryciami chińskich naukowców, według których język angielski pochodzi od (mandaryńskiego) chińskiego? Komentarze są do Waszej dyspozycji!

Na podstawie: The Independent English is just a Mandarin dialect, Chinese scholars claim oraz Netshark Every Western Civilization is Just a ‘Sub-Civilization’ of Chinese Culture, Professors Claim.

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
liczba mnogaliczba pojedyncza angielski singular plural form
4 problemy z angielską liczbą mnogą rzeczownika

Angielska liczba pojedyncza i liczba mnoga rzeczownika (singular and plural noun form) ogólnie jest dość prostym tematem. Zwykle. Zabawa zaczyna się, gdy zaczniemy wgłębiać się w szczegóły. Tam pojawiają się nam 4 problemy szczególnie z zapisem angielskiej liczby mnogiej rzeczownika.

Czytaj dalej »
jaki kurs języka angielskiego polecacie
Jaki kurs języka angielskiego polecacie?

Wszyscy nauczyciele angielskiego spotykają się z pytaniem „Jaki kurs języka angielskiego polecacie”. Ludzie pytają o to na forach internetowych i w prywatnych rozmowach. W tym tekście jako doświadczony nauczyciel i doktor anglistyki zmierzę się z tym przeciekawym pytaniem.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!