Jak wypisać się z Newslettera kursu języka angielskiego online Speakingo?

Jak wypisać się z Newslettera kursu języka angielskiego online Speakingo?

Rozstania są trudne, aczkolwiek czasami konieczne. Z tego tekstu dowiesz się jak wypisać się z Newslettera kursu języka angielskiego online Speakingo tak, żeby nie otrzymywać już wiadomości (emaili) z nowościami na blogu Speakingo. A przy okazji dowiesz się też skąd wzięło się słowo spam.


Co to znaczy spam?

Spam to akurat bardzo ciekawe słowo i oczywiście pochodzi z języka angielskiego.

Wzięło się od nazwy amerykańskiej „konserwy turystycznej” z mielonką, którą zajadali się między innymi amerykańscy żołnierze podczas II wojny światowej¹. Słowa Spiced Ham (przyprawiana szynka) w celach marketingowych skrócono do spam.

Nie do końca wiadomo jednak jak „mielonką” zaczęto nazywać niechciane wiadomości wysyłane pocztą elektroniczną. Podejrzanym winowajcą jest tu jeden ze skeczy Monty Pythona, w którym klient restauracji dowiaduje się, że w każdym daniu – czy tego chce czy nie chce – jest mielonka, a gdy próbuje protestować zagłuszają go skandujący „spam, spam, lovely spam, wonderful spam”  (mielonka mielonka, cudowna mielonka, wspaniała mielonka) wikingowie.

Czasami – już zupełnie bezpodstawnie – uznaje się spam za skrót od słów:

  • stupid pointless annoying messages (głupie, bezsensowne, denerwujące wiadomości)
  • stupid person advertisement (reklama głupka)
  • sending particularly annoying message (wysyłanie wyjątkowo denerwujących wiadomości)

Generalnie spamowanie czyli wysyłanie wiadomości, na otrzymywanie których adresat nie wyraził zgody, jest nielegalne.

Dlaczego dostajesz wiadomości z kursu języka angielskiego online Speakingo?

Do newslettera Speakingo trafić można na dwa sposoby:

  1. Zapisując się na darmowy okres próbny kursu języka angielskiego online Speakingo.
  2. Poprzez formularz rejestracyjny na blogu.

W nauce języka angielskiego kluczowym elementem jest ciągłość nauki.

Dlatego regularne „przypominajki” o nauce angielskiego są wielką pomocą dla wszystkich tych, którzy chcą się nauczyć języka angielskiego!

Kilka razy w tygodniu – czyli tyle, ile powinno się uczyć angielskiego – dostajesz na maila informacje o nowym, ciekawym wpisie na blogu kursu języka angielskiego online. Bardzo sporadycznie też informacje o promocjach czy zmianach w funkcjonowaniu serwisu.

Dzięki temu Twoja nauka języka angielskiego jest „żywa” – nawet tych kilka minut dziennie, które poświęcisz na przeczytanie tekstu na blogu w perspektywie miesięcy czy lat sprawi, że Twój angielski zamiast odchodzić w zapomnienie, będzie ciągle się rozwijał!

Chociaż za wysyłkę maili muszę płacić specjalnym firmom zajmującym się wysyłaniem większej ilości emaili niż indywidualna korespondencja, newsletter jest zupełnie za darmo bez względu na to, czy ktoś zdecydował się na wykupienie dostępu do płatnej części kursu czy nie. Wkładam w pisanie tekstów sporo serca i sprawia mi to wiele przyjemności, dlatego zapraszam wszystkich do ich lektury w ramach mojej działalności  dla pożytku świata, nawet jeśli muszę do tego dopłacać.

Dlatego jeśli ktoś nie chce otrzymywać tych wiadomości, mi tym bardziej na tym nie zależy! 🙂

Rachael Yamagata, I wish you love, życzenia miłości po angielsku, tłumaczenie tekstu piosenki
Patrz również: Piękna piosenka o rozstaniu. Rachael Yamagata „I wish you love”.

Jak wypisać się z Newslettera?

Dlatego jeśli nie masz czasu lub ochoty czytać emaili o nowościach na kursie języka angielskiego online Speakingo wystarczy… wypisać się z tego Newslettera!

Można to zrobić również na dwa sposoby:

  1. W stopce (na samym dole) każdego Newslettera z nowościami na blogu jest link, który należy kliknąć by wypisać się z Newslettera. Generalnie wszystkie newslettery jakie dostajesz muszą mieć taki link.
  2. Napisać do mnie używając formularza kontaktowego na www lub przez Facebooka.

Pamiętaj że jeśli zapisałaś czy zapisałeś się na kilka różnych adresów email, czynność tę należy powtórzyć dla każdego adresu email z osobna.

I to już chyba wszystko w temacie spamu i wypisywania się z Newstettera kursu języka angielskiego online Speakingo!


Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
słodkie memy z psami
Słodkie memy z psami

To będzie najpiękniejsza rzecz, którą zobaczysz w tym tygodniu! Słodkie memy z psami – oczywiście po angielsku z tłumaczeniem na język polski. Bo kto powiedział, że nauka angielskiego nie może być przyjemna!

Czytaj dalej »
angielskie idiomy z psami
Angielskie idiomy z psami

Angielskie idiomy to takie podstępne wyrażenia, które bardzo trudno zrozumieć, ponieważ słowa wydają się znaczyć zupełnie co innego, niż rozmówca próbuje nam powiedzieć. Dlatego nauka angielskich idiomów jest tak ważna. Dziś poznamy angielskie idiomy z psami.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!