nauka angielskiego przez internet

Na czym polega skuteczna nauka angielskiego przez internet?

Skuteczna nauka angielskiego przez internet jest jak najbardziej możliwa, jak wszystko ma jednak swoje zalety i wady. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, dzięki którym nasz naukowy “rowerek nie wjedzie w piaseczek”.


Nauka angielskiego przez internet to norma

Języka angielskiego uczą się dziś już niemal dwa miliardy ludzi – w tym w wielu przypadkach przez internet.

Oczywiście nie każdy człowiek na świecie ma dostęp do internetu i nowych technologii. Chociaż czasami wydaje nam się, że jesteśmy „biedni”, to jednak zdecydowana większość ludzi na świecie ma dużo, dużo gorzej. Można powiedzieć, że w Polsce nauka języka angielskiego przez internet pozwala bardziej zaoszczędzić czas i pieniądze, a nie jest przez ich brak ograniczona. Mamy wiele szczęścia!

Dlatego jeśli popytać wśród znajomych, coraz więcej ludzi decyduje się na naukę angielskiego przez internet, ponieważ nie da się jej odmówić wielu zalet.

7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu
Czytaj również: 7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu.

 

Zalety nauki angielskiego przez internet

Zdecydowaną zaletą nauki angielskiego przez internet jest możliwość nauki angielskiego w domu. Wiąże się z tym nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu na dojazdy oraz również pieniędzy za kurs.

A mówiąc już o finansach, to nauka angielskiego przez internet jest zwykle tańsza od nauki w szkole językowej „z cegły i zaprawy murarskiej” (to kalka językowa od angielskiego wyrażenia brick and mortar school). Szczególnie jeśli nauka angielskiego przez internet to nie po prostu zwykłe lekcje angielskiego przez Skype’a czy inny komunikator, ale nauka z jakiejś platformy elearningowej. Automatyzacja procesu nauczania pozwala diametralnie zredukować koszt nauki – na przykład cały miesiąc nauki języka angielskiego przez internet na platformie online Speakingo kosztuje tyle, co jedna jedyna jedyna korepetycja z lektorem.

Skuteczna nauka angielskiego przez internet

Aby jednak nasza nauka angielskiego przez internet była skuteczna, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy przy wyborze naszej ścieżki dydaktycznej. W gąszczu internetu znaleźć można mnóstwo propozycji, dlatego warto przyjrzeć się oferowanemu kursowi, zanim położymy w nim wszystkie nasze nadzieje na naukę angielskiego przez internet!

e nauka, Zalety i wady nauki przez internet
Czytaj również: Zalety i wady nauki przez internet

 

Czy program nauki angielskiego przez internet ułożony został przez nauczyciela języka angielskiego?

Nauka angielskiego przez internet to oczywiście również biznes. Duża ilość zainteresowanych oznaczać może duże przychody z reklam czy dostępu do kursu. Co więcej specjaliści od internetu wiedzą najlepiej jak zaprojektować stronę internetową tak, by Google ją polubił i wyświetlał wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pytanie brzmi jednak:

  • Czy polubią ją również uczniowie?
  • Czy będzie przejrzyście wyjaśniać potrzebne zagadnienia?
  • Czy nie będzie przepełniona przeklepaną z podręcznika niepotrzebną nikomu gramatyką?
  • Czy ograniczy się do pracy ze „słówkami”, a nie całościową nauką angielskiego przez internet?
  • Czy jej autor ma praktyczne doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego?

Na te pytania warto odpowiedzieć sobie przy wyborze swojego kursu angielskiego online.

internetowy angielski
Czytaj również: Internetowy angielski – a to się w ogóle tak da?

 

Czy nauka angielskiego przez internet rozwija wszystkie cztery „kompetencje językowe”

Sprawdzić to można analizując na przykład na ile dana strona internetowa rozwija słynne cztery kompetencje językowe, czyli czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.

O ile nauka pisania po angielsku przez internet jest dosyć trudnym wyzwaniem, ponieważ wymaga to zwykle by ktoś poprawił nasze wypracowanie (chociaż dobrze czasami zrobić sobie dyktando online z angielskiej pisowni), to już słuchanie jest w miarę prostym zadaniem. W internecie łatwo zamieścić nagrania w języku angielskim, co więcej mamy nieograniczony dostęp do angielskie radio internetowych, telewizji, filmów i tak dalej. Tak samo mamy niemal nieograniczoną ilość tekstów, które możemy sobie czytać – a większość internetu napisana jest po angielsku właśnie.

Największy problem z nauką przez internet jest z czwartą umiejętnością: mówieniem po angielsku.

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem jeśli chodzi o mówienie po angielsku?

 

Nauka mówienia po angielsku przez internet

Większość kursów języka angielskiego online pomija jednak chyba najważniejszą kompetencję językową, a mianowicie naukę mówienia po angielsku przez internet. Tutaj zdecydowanie wybija się na pierwsze miejsce kurs języka angielskiego online Speakingo, który w 100% bazuje na nauce mówienia po angielsku.

Jak dziecko słuchasz i mówisz na tym kursie, nie przejmując się zbytnio gramatyką, która niejako sama wchodzi Ci do głowy wraz z praktyką. A oczywiście kto lubi, o gramatyce może poczytać sobie do woli na blogu Speakingo!

Co najciekawsze rozmawiasz tutaj ze swoim komputerem lub telefonem, który rozumie Cię, chwali, w razie potrzeby poprawia. A Ty oglądasz śliczne zdjęcia, rozluźniasz się przy miłym glosie native speakera i „tylko” mu odpowiadasz – i nagle okazuje się, że wszystko rozumiesz i wszystko potrafisz po angielsku powiedzieć!

Speakingo opinie Grzegorz Kuśnierz
Czytaj również: Językowe pogawędki z komputerem – wywiad bloga Funtastyczny Angielski z założycielem polskiej platformy elearningowej Speakingo.

Dzięki nauce angielskiego przez internet ze Speakingo nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, że słowa nie chcą przejść Ci przez gardło – rozwiniesz nawyk mówienia z serca, a nie szkolnej regułki!

Zresztą najlepiej przekonaj się o tym sama lub sam rejestrując się na darmowy, tygodniowy okres próbny, co nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ani umowami.


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Wypróbuj za darmo!


Skuteczna nauka angielskiego przez internet to frazy a nie „słówka” i „gramatyka”

To prawda, że znając 2000 najpopularniejszych angielskich słów jesteś w stanie zrozumieć 90% konwersacji w tym języku (dydaktyka internetowego kursu Speakingo oparta jest na tych słowach właśnie).

To prawda również, że nie da się mówić po angielsku bez gramatyki.

Mało kto wie jednak, że skuteczna nauka angielskiego przez internet, jak i „w realu” polega na nauce słów i gramatyki jednocześnie, a nie z osobna! Ucząc się słówek i gramatyki z osobna narażamy się na niebezpieczeństwo, że błędnie będziemy je ze sobą łączyć – co zresztą często widać u uczniów. Dlatego bardzo ważne jest by uczyć się ich jednocześnie!

Jak? Poprzez naukę całych fraz i zdań!

Tak, to jest aż tak proste! Nikt angielskiemu dziecku nie tłumaczy nieregularności czasowników angielskich, ani trybów warunkowych – po prostu poprawnie się do niego mówi, a dziecko powtarza i samo zaczyna poprawnie mówić!

Sposób nauki języka angielskiego o którym nikt nie mówi
Patrz również: Sposób nauki języka angielskiego, o którym nikt nie mówi.

Dlatego tak skonstruowana jest nauka angielskiego przez internet na kursie online Speakingo.

Całymi, pełnymi i poprawnymi, dopasowanymi do naszego poziomu zaawansowania zdaniami (od zera do bohatera!) rozmawiamy z telefonem lub komputerem.

Kiedy chcemy i ile chcemy. Bez dojazdów i w takim stroju, jaki nam się akurat podoba!

Komputer nas rozumie, chwali, nie wkurza się. Dzięki regularnej i przyjemnej, niekoniecznie nawet czasochłonnej nauce nagle orientujemy się, że nauczyliśmy się języka angielskiego przez internet!

To nie sen, to nie bajka!

Nieograniczone możliwości stoją przed Tobą otworem – wystarczy z nich skorzystać!


Zapisz się na internetowy kurs języka angielskiego Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A jakie są Wasze doświadczenia z nauką angielskiego przez internet? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach – tylko bez reklam proszę 🙂

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!