nauka jezyka angielskiego od podstaw

Nauka języka angielskiego od podstaw. Prosty plan.

Nauka języka angielskiego od podstaw to świetny pomysł na polepszenie swojej sytuacji finansowej i ogólnie życiowej. Poniżej prosty plan jak skutecznie zrealizować ten projekt!


Angielski to podstawa!

W słynnej już historii z kultowym polskim aktorem, Himilsbachowi zaproponowano rolę w hollywoodzkim filmie. Problemem okazał się tylko język angielski, którego artysta nie chciał się nauczyć. Na rewelacyjną w czasach PRL zarówno finansowo jak i prestiżowo ofertę odpowiedział „No i zrezygnowałem. Jeszcze by film odwołali, a ja zostałbym jak ch** z tym angielskim!“

Czy w dzisiejszych czasach, w dobie internetu ktoś powiedziałby coś takiego?

Nie sądzę!

Skoro czytasz ten tekst, na pewno wiesz po co chcesz nauczyć się języka angielskiego od podstaw!

Z językiem angielskim zarobisz do 8000 zł więcej na miesiąc!, zarobki, praca
Patrz również: Z językiem angielskim zarobisz nawet 8000 zł więcej na miesiąc!

Po co uczyć się języka angielskiego?

Czasami jednak warto przypominać sobie o zaletach nauki języka angielskiego, ponieważ pozwala to nam podtrzymać motywację do dalszej nauki angielskiego.

Dlatego zaczynając naukę języka angielskiego od podstaw pamiętaj że:

integracyjna czy instrumentalna motywacja do nauki języka angielskiego
Czytaj również: Instrumentalna czy integracyjna motywacja do nauki języka angielskiego?

Dlaczego nie znasz jeszcze języka angielskiego?

Skoro nauka języka angielskiego od podstaw ma tyle zalet, dlaczego jeszcze go nie znasz?

Ja tego nie wiem – wiesz tylko Ty!

Dlatego zabierając się za naukę języka angielskiego od podstaw pomyśl, co może pokrzyżować Ci plany i jak z góry możesz temu zapobiec!

Z nauczycielskiego doświadczenia wiem, że często ludzie utykają z trzech poniższych powodów:

1. Podstawowy brak systematyczności w nauce języka angielskiego

Słomiany zapał to za mało by od podstaw nauczyć się języka angielskiego do poziomu zaawansowanego. Potrzebujesz systematyczności. Dlatego „nauka kiedy mam na to ochotę” nie zadziała.

Wymyśl sobie regularne pory dnia i tygodnia, w których będziesz się uczyć. Niekoniecznie musi to być tradycyjny kurs angielskiego w szkole językowej. Możesz nastawić sobie w telefonie przypominajkę, że o tej porze dnia logujesz się na swój ulubiony kurs języka angielskiego online i uczysz się chociażby przez króciutkie 15 minut.

Zdziwisz się, jak po kilku miesiącach regularnej nauki polepszy się Twoja znajomość języka angielskiego!

metod nauki języka angielskiego gdy nie mamy na to czasu
Czytaj również: Nauka języka angielskiego gdy nie mamy na to czasu

 

2. Brak pieniędzy na naukę języka angielskiego od podstaw

Rzeczywiście bez regularnego, uporządkowanego kursu języka angielskiego, trudno jest utrzymać systematyczność nauki angielskiego. Jednak czy skazani jesteśmy na drogie lekcje z native speakerem czy nauczycielem języka angielskiego? Rzeczywiście koszty idą wtedy w setki złotych miesięcznie. Ma to swoją zaletę, ponieważ bardziej przyłożymy się do nauki angielskiego, jeśli będziemy musieli za nią słono zapłacić. Jeśli nie mamy jednak czasu lub pieniędzy, czy nasza nauka języka angielskiego od podstaw polec musi w przedbiegach?

Na szczęście w XXI wieku możemy uczyć się języka angielskiego od podstaw w internecie! Nauka angielskiego online ma te zalety, że możemy uczyć się o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdy. A do tego kursy angielskiego online są zwykle tańsze od spotkań „w realu”. Na przykład miesiąc przyjemnej i skutecznej nauki angielskiego od podstaw na kursie online Speakingo kosztuje tyle co zaledwie jednak korepetycja z lektorem języka angielskiego!

Jak skutecznie zniechęcić się do nauki języka angielskiego? xD
Patrz również: 10 sposobów jak skutecznie zniechęcić się do nauki j. angielskiego? xD

3. (Rzekomy) brak talentu do nauki języka angielskiego

Ha! Nie ma czegoś takiego! Jest tylko kombinacja powyższych, zwielokrotniona przez lenistwo! Ewentualnie kiepski nauczyciel języka angielskiego, kładący zbyt duży nacisk na nudną gramatykę!

Wiek również nie jest wymówką! To nieprawda, że dzieci uczą się szybciej od dorosłych! Dzieci po prostu mają więcej czasu, jednak dorośli uczą się dużo szybciej i skuteczniej w ograniczonym wymiarze czasu, jakim dysponują na naukę angielskiego. Pytanie polega więc jedynie – czy uczysz się angielskiego czy nie!

Jeśli się uczysz, to się nauczysz!

Język polski jest dużo trudniejszy niż angielski! Jeśli potrafisz mówić po polsku, na pewno dasz radę nauczyć się języka angielskiego!

Podstawa to zacząć uczyć się języka angielskiego i się nie poddawać!

znasz angielski od podstaw
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski!

Angielski od podstaw czyli od czego zacząć naukę?

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że najważniejsze jest podjęcie głęboko w sobie decyzji, że naprawdę chcesz nauczyć się języka angielskiego, od podstaw po poziom przynajmniej średniozaawansowany. Jest to jak najbardziej wykonalne zadanie w ciągu powiedzmy kilkunastu miesięcy.

Pomyśl: gdybyś podjął tę decyzję te kilkanaście miesięcy temu, potrafiłbyś już zrozumieć przynajmniej podstawowe zwroty po angielsku, potrafiłabyś prowadzić konwersacje po angielsku, przynajmniej na podstawowe tematy.

Dlatego jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego od podstaw, polecam wybrać sobie jakąś przyjemną i skuteczną metodę nauki języka angielskiego i się jej trzymać!

Ze swojej strony polecam oczywiście kurs języka angielskiego online Speakingo!

nauka jezyka angielskiego od podstaw online

Nauka jest na nim przyjemna i skuteczna właśnie. Jest to kurs online, więc możesz uczyć się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Nawet bez makijażu, w środku nocy, w domowych pieleszach lub w podróży. Nic nie pokrzyżuje Twojego planu nauki angielskiego od podstaw.

A to jest podstawa właśnie!

Zresztą zamiast czytać to wszystko, wypróbuj lepiej tę metodę! Tym bardziej, że pierwszy tydzień dostajesz zupełnie za darmo!

angielski od zera do bohatera online
Czytaj również: Angielski od zera do bohatera

 

Język angielski od podstaw to nie nauka gramatyki ani słówek!

Co jest tak wyjątkowego w kursie języka angielskiego online Speakingo?

Zwykle wydaje się nam, że samodzielna nauka języka angielskiego w domu polega na zakuwaniu słówek i ślęczeniu nad gramatyką. Być może wielu ludzi uczy się tak języka angielskiego. I być może dlatego tylko jest wiecznie początkujących…

Badania naukowe potwierdzają jednak, że języka angielskiego najlepiej uczyć się jak dziecko. W rzeczywistej rozmowie nie zastanawiamy się, jakiej konstrukcji gramatycznej użyć. Aby płynnie mówić po angielsku musimy zacząć… mówić po angielsku!

angielskie konwersacje online
Patrz również: Angielskie konwersacje online – bo nikt jeszcze nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

Dlatego kurs języka angielskiego online Speakingo oparty jest w całości na rozmowie. Dzięki temu nie znajdziesz się w sytuacji, w której słowa nie chcą przejść Ci przez gardło. Lub „poprawna” odpowiedź przychodzi godzinę po tym, gdy rozmowa dobiegła końca…

Dzięki konwersacjom po angielsku online na kursie Speakingo naturalnie, poprzez rozmowę uczysz się 2000 najpopularniejszych angielskich słów wplecionych w zdania nieostrzeżenie zawierające całą potrzebną Ci gramatykę!

Co więcej nauka na kursie języka angielskiego od podstaw na kursie online Speakingo jest wciągajaca i przyjemna, ponieważ kurs napisany został ciekawie i z poczuciem humoru.

Dzięki temu po prostu będziesz chcieć uczyć się angielskiego dalej, nawet gdy podstawy będziesz mieć już doskonale opanowane!

A jakie są Wasze doświadczenia z nauką języka angielskiego od podstaw? Też jesteście „wiecznie początkującymi”, czy może znaleźliście jakiś sposób na skuteczną naukę języka angielskiego od podstaw? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach (tylko bez reklam szkół językowych proszę 🙂 )


Dobry kurs języka angielskiego to podstawa!

Zapisz się na kurs Speakingo i zacznij naukę języka angielskiego od podstaw!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

  1. Podstaw angielskiego ludziom nauczyć się jest najtrudniej. Często dlatego, że nie wiedzą oni w jaki sposób rozpoczynać naukę i szybko się zniechęcają lub po prostu korzystają z przestarzałych metod, które nie działają. Stąd tak ważne są tego typu porady, aby kolejne osoby nie robiły tych samych błędów i uczyły się skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!