5 tricków pomagających w nauce języka angielskiego

5 tricków pomagających w nauce języka angielskiego

Uczysz się angielskiego? Bardzo dobrze! Tych 5 sprawdzonych tricków pomagających w nauce języka angielskiego na pewno nie zaszkodzi!


Podróżuj

Podróże kształcą i to również w dosłownym sensie tego wyrażenia. Oczywiście najlepiej wyjechać na obóz językowy za granicą, ale też zwykłe wakacje są ogromną pomocą. Wspaniale jeśli nagle znajdujemy się w miejscu, gdzie trzeba przełamać się, ponieważ na przykład zapytanie o drogę w języku angielskim jest jedynym ratunkiem.

Niekoniecznie musi to być Anglia – po angielsku ludzie mówią na całym świecie. Być może wręcz nawet łatwiej będzie na początku zrozumieć po angielsku kogoś, kto też dopiero się uczy tego języka. Podróże często są też naszą motywacją do podjęcia nauki języka angielskiego. A może nawet zagraniczny romans zamieni naszą motywację do nauki angielskiego z instrumentalnej na integracyjną. Oczywiście wyjazdy są kosztowne, trudno znaleźć na nie czas, ale zdziwisz się jak dobrze wpływają na twój angielski.

praktyczny kurs języka angielskiego
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski

Rób to co lubisz!

Lubisz oglądać filmy? Oglądaj z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami, nie z lektorem. Lubisz słuchać muzyki? Przetłumacz sobie teksty swoich ulubionych wykonawców, pośpiewaj z nimi – jak nikt nie słyszy 🙂

Niemal każde hobby czy rodzaj rozrywki znaleźć można w języku angielskim. Nauka nie musi tez być nudna, baw się quizami językowymi i znajdź taki rodzaj nauki, który zgodny jest z tym, jakim typem ucznia jesteś.

angielski filmy
Patrz również: Jak uczyć się języka angielskiego z filmów?

Mów do siebie po angielsku

W Ameryce to powszechne, że ludzie mówią do siebie na ulicy, może jednak niekoniecznie musimy robić to w obecności innych. Spróbuj przetłumaczyć to, o czym akurat myślisz. Nasz „wewnętrzny komentator” bez przerwy coś tam nadaje. Nie tylko nie musimy traktować tego wszystkiego poważnie, ale możemy zaprząc go do nauki języka angielskiego.

Niech teraz myśli po angielsku, będzie w końcu z niego jakiś pożytek!

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

Znajdź partnera do nauki angielskiego

W kupie raźniej! Wszyscy wkoło uczą się angielskiego. A dlaczego by nie umówić się z koleżanką na plotki po angielsku?

Co ciekawe w języku obcym sprawy wyglądają trochę inaczej, a ludzie często są bardziej skłonni do szczerych wypowiedzi.

A jeśli nie to zawsze można znaleźć sobie „wyimaginowanego przyjaciela”. Tutaj z pomocą przyjść Ci może na przykład kurs języka angielskiego online Speakingo, na którym rozmawiasz z komputerem jak ze starym przyjacielem.

Angielskie homonimy homografy homofony oronimy
Czytaj również: Homonimy, homografy, homofony… nie bój się homo!

Nie bój się popełniać błędów

Skromność to czasami najgorszy rodzaj dumy! Nie przepraszaj za błędy, po prostu mów! Ludzi interesuje to co masz do powiedzenia, a nie czy poprawnie używasz angielskiego czasu present perfect. Nikt nie urodził się doskonały.

Co ciekawe, badania naukowe pokazują, że uczniowie na egzaminach ustnych z języka angielskiego dostają lepsze oceny… gdy są lekko podpici. Dlatego właśnie, że wyłączają nadgorliwego wewnętrznego policjanta gramatycznego i po prostu zaczynają mówić. Ale przecież na trzeźwo tez możemy sobie powiedzieć – uczę się, popełniam błędy i to jest okej! Porzuć swoje blokady przed mówieniem, nikomu nie są do niczego potrzebne!

Najważniejsze jest to, że ciągle się rozwijasz i próbujesz!

Jeśli tak jest, wkrótce będziesz mówić po angielsku jak Anglik!

Podobało Ci się tych 5 tricków pomagających w nauce języka angielskiego?

A jakie są twoje tricki pomagające w nauce języka angielskiego?


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!