kurs języka angielskiego online speakingo, dyktando online,

Dyktando z języka angielskiego online

Chociaż na kursie języka angielskiego online Speakingo przede wszystkim uczymy się płynnie mówić po angielsku, dobrze jest też czasami poćwiczyć pisanie. Po to właśnie jest dyktando z języka angielskiego online!


Dyktanda z języka angielskiego online

Dyktando to rodzaj sprawdzianu, na którym uczeń ze słuchu ma zapisać słowa czy zdania, które usłyszy. Zwykle dyktanda robi się w szkole podstawowej, ponieważ tam dzieci uczą się pisać zgodnie z poznawanymi zasadami interpunkcji i ortografii. Czyż jednak gdy uczymy się nowego języka, nawet jako dorośli, sytuacja nie jest nader podobna?

Dlatego jeśli chcemy poprawnie pisać po angielsku, dobrze jest od czasu do czasu zrobić sobie dyktando z języka angielskiego!

Jak to jednak zrobić?

Na lekcji języka angielskiego trochę szkoda czasu na tak odtwórczą pracę. Z kolei notowanie czegokolwiek z z radia czy filmu ma tę wadę, że mogą pojawić się tam zbyt zaawansowane zdania i słowa, których nie będziemy w stanie zapisać. Co więcej nikt nie będzie mógł nam tego dyktanda sprawdzić czy poprawić…

Dlatego świetną metodą nauki pisania są właśnie dyktanda z języka angielskiego online!

Możemy wybrać tam odpowiedni dla siebie poziom zaawansowania, a zdania i słowa które zapisujemy mają dydaktyczny sens.

Tak właśnie wygląda to na kursie języka angielskiego online Speakingo!

smieszne błędy ortograficzne, spelling mistakes, pisownia po angielsku
Patrz również: Śmieszne błędy ortograficzne (spelling mistakes)

Dyktando dostępne jest w wersji na www, a nie w aplikacji na telefon (tak samo jest w przypadku testów z angielskiego). Ale możesz logować się przez stronę internetową oraz do aplikacji na to samo konto.

Kurs języka angielskiego online Speakingo

Wyjątkową cechą kursu języka angielskiego online Speakingo jest to, że przede wszystkim uczy on mówić po angielsku. Zwykle kursy online (jak i nauka w państwowych szkołach) kładą nacisk na gramatykę.

Uczymy się tam więc „oczami”, dzięki czemu potrafimy być może zdać test wyboru, ale w prawdziwym życiu nie potrafimy wykrztusić z siebie słowa po angielsku…

Na kursie języka angielskiego online Speakingo jest na odwrót – przede wszystkim rozmawiamy. Natomiast cała gramatyka i najpopularniejsze słownictwo zawarte są w kursowych zdaniach, które wypowiadamy, przez co same wchodzą nam do głowy! Uczymy się po prostu tak, jak dziecko uczy się swojego ojczystego języka! Potem być może nie będziemy wiedzieli co to jest „przydawka”, ale poprawnie i bez blokady językowej używać będziemy ich w rozmowie!

Nie znaczy to jednak, że nie warto podszkolić się również z ortografii i interpunkcji!

Dlatego właśnie na kursie języka angielskiego online Speakingo uczniowie mają nieograniczony dostęp do dyktanda z języka angielskiego online, na którym sprawdzamy jak idzie nam zapisywanie materiału, z którym pracujemy na kolejnych lekcjach.

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

Dyktando z języka angielskiego online na Speakingo

Jak wygląda dyktando z języka angielskiego online na kursie Speakingo?

Najpierw oczywiście trzeba zarejestrować się na Speakingo. To tylko dwa kliknięcia, a zyskujesz w ten sposób darmowy tydzień nauki i bezpłatny newsletter z nowościami na tym blogu, dzięki czemu zachowujesz ciągłość nauki.

Zaloguj się lub zarejestruj do Speakingo:

Następnie w Moim Profilu (strona z dziewczynami nad morzem z flagą) na pasku górnym klikasz „Dyktando”.

Lądujesz wtedy na stronie z dyktandem z języka angielskiego online kursu Speakingo (strona z maszyną do pisania).

Masz tam trzy czerwone przyciski, pozwalające Ci wybrać spośród trzech indywidualnie dopasowanych rodzajów dyktand:

  1. Dyktando online z pytaniami z określonej lekcji kursu (ustawiasz ją suwakami poniżej – w okresie testowym tylko 5 pytań pierwszej lekcji każdego poziomu).
  2. Dyktando z pytań, z którymi masz największy problem (na podstawie Twoich wcześniejszych odpowiedzi z lekcji).
  3. Dyktando online z całego materiału, który dotychczas przerabialiśmy (na podstawie Twoich postępów na kursie).

Klikając w jeden z tych trzech czerwonych przycisków przechodzisz do samego dyktanda z języka angielskiego online, które wygląda na przykład tak:

Dyktando z języka angielskiego online

Ćwicz ortografię i interpunkcję na dyktandzie z języka angielskiego online!

Podczas dyktanda słyszysz zdania z kursu języka angielskiego online Speakingo i wyświetla Ci się związany z nim obrazek. Każde zdanie możesz usłyszeć dwukrotnie (w razie potrzeby powtórkę włączasz niebieskim przyciskiem z prawej strony ekranu).

Twoim zadaniem jest bezbłędnie zapisać je na klawiaturze. Gdy skończysz, kliknij w czerwony przycisk „enter” (wprowadź).

Jeśli napiszesz zdanie poprawnie, usłyszysz pochwałę. Jeśli będzie w zdaniu jakiś błąd ortograficzny lub interpunkcyjny, wyświetli Ci się poprawny zapis.

W dyktandzie z języka angielskiego online na kursie Speakingo uczysz się nie tylko zdań twierdzących, około 25% dyktowanych zdań to pytania. Pamiętaj, żeby nie odpowiadać na nie (jak robisz to głosem na lekcji), tylko zapisać na klawiaturze samo pytanie!

Tak jak każda z części lekcji na kursie, również dyktando składa się z 40 zdań (w darmowym okresie testowym jest to tylko 5 zdań).

Pod koniec wyświetli Ci się informacja o wyniku naszego dyktanda online: ile pytań zapisaliśmy poprawnie i jaki to jest procent wszystkich zdań.

Wyniki dyktand zapisują się na dole strony Dyktanda (ta z maszyną do pisania), dzięki czemu możesz śledzić, jak z każdym miesiącem nauki masz coraz lepsze rezultaty!

Nie zdziw się jednak, jeśli dyktando okaże się trudniejsze niż myślisz. Gdy uczysz się mówić, suwakiem w Profilu Ucznia możesz regulować jak bardzo chcesz, by system „czepiał” się poprawności mówienia. Na dyktandzie online jednak wszystko musi być tip-top! Dlatego pamiętaj o kropkach, apostrofach i przecinkach, jeśli chcesz zaliczyć je na 100%!

To już wszystko! Powodzenia!

Podoba Wam się takie dyktando z języka angielskiego online? Napiszcie co o nim myślicie w komentarzach!


Zarejestruj się by sprawdzić swoich sił na dyktandzie z języka angielskiego na kursie Speakingo!

Angielski nie nauczy się sam!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
there is there are
Tam jest konstrukcja there is & there are!

Angielskie zdania tak jakoś mają, że lubią zaczynać się od there is lub there are, co na język polski przetłumaczylibyśmy jako „tam jest” lub „tam są”. Jak dziwnie by to nie brzmiało po polsku, w języku angielskim brzmi to świetnie! W tym wpisie dowiesz się jak poprawnie używać konstrukcje there

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!