poziomy angielskiego, gospodarka kraju, ekonomia, patriotyzm

Wyższy poziom angielskiego to bogatsza gospodarka kraju

Harvard Business Review opublikował badania, z których jasno wynika, że im wyższy poziom znajomości języka angielskiego, tym bogatsza jest gospodarka danego kraju.


Poziomy angielskiego na świecie

Na całym świecie języka angielskiego uczą się setki milionów ludzi. Niekoniecznie tylko dla przyjemności i samorozwoju, lecz również z ekonomicznej konieczności.

W artykule Harvard Business Review czytamy, że według Indeksu Poziomów Angielskiego English First, największego na świecie rankingu znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach i miastach, niemal we wszystkich z 60 przebadanych gospodarek kraju, wraz ze wzrostem poziomu znajomości języka angielskiego rosła zasobność jego mieszkańców.

poziomy angielskiego, gospodarka kraju
Poziomy znajomości kraju i jego bogactwa idą ręka w rękę. Biegłość w znajomości języka angielskiego wykazuje silną korelację z przychodem (produktem) krajowym brutto.

Co ciekawe, w Polsce sytuacja wygląda całkiem dobrze – co nie znaczy, że zawsze nie może być lepiej!

Angielski w Polsce
Patrz również: Czy znamy język angielski w Polsce? W jakich miastach najlepiej?

Poziomy angielskiego wpływają na makro i mikroskalę

Również na naszym prywatnym poziomie znajomość języka angielskiego ma spore przełożenie na naszą sytuację ekonomiczną.

Nauka języka angielskiego nie tylko pozwala nam rozwinąć zdolności poznawcze i inne pozytywne działania mózgu, lecz wraz ze wzrostem naszego indywidualnego poziomu znajomości języka angielskiego rośnie również jakość naszego życia i zarobki.

Badani przez Harvard Business Review rekruterzy twierdzą, że osoby o znacznie lepszej znajomości języka angielskiego niż średnia krajowa mogą spodziewać się 30-50% wyższych zarobków!

Oznacza to niestety również, że wraz z podnoszeniem się poziomu znajomości języka w kraju, Ci z nas którzy nie podejmą się jego nauki zaczną relatywnie zarabiać mniej od pozostałych… Świat nie stoi w miejscu i dziś znajomość języka angielskiego powoli nie staje się zaletą, ale koniecznością.

Darmowy test online z języka angielskiego na kursie Speakingo.
Patrz również: Darmowy test online z języka angielskiego na kursie Speakingo.

Zaklęty krąg znajomości języka angielskiego i finansów

To co jest prawdziwe na poziomie całych krajów, jest prawdą również na poziomie firm oraz jednostek. Bogate kraje stać na inwestycję w naukę języka angielskiego, dzięki czemu stają się jeszcze bogatsze.

Firmy, które szukają oszczędności na kursach językowych dla firm mogą jednak wkrótce przekonać się, że wprowadzone oszczędności były bardzo krótkowzrocznym rozwiązaniem. Prawdopodobnie nawet w przypadku problemów finansowych, redukcja kosztów poprzez przejście na naukę na platformach internetowych może okazać się dużo bardziej dalekosiężnym rozwiązaniem.

w ile czasu mozna nauczyc sie angielskiego
Patrz również: W ile czasu można nauczyć się języka angielskiego [ekspert radzi]

Inwestorzy wolą kraje, w których ludzie znają angielski

Zagraniczni inwestorzy nie pozostają obojętni na to, czy w danym kraju poziom znajomości języka angielskiego rokuje rozwój gospodarczy tego państwa.

Patrzą czy jego mieszkańcy intensywnie uczą się języka angielskiego by przyciągnąć ich kapitał, czy może nieznajomość angielskiego okaże się przeszkodą w urzędach czy zatrudnianiu kompetentnych pracowników?

Będzie to jeden z czynników, który zadecyduje o tym gdzie postanowią ulokować nie tylko swoje zasoby finansowe, lecz również wysłać swych najbardziej wartościowych pracowników dysponujących wiedzą i doświadczeniem. Jeśli z powodu bariery komunikacyjnej nie będą w stanie przekazać ich lokalnym pracownikom, ani nie będą czuć się dobrze w kraju, w którym nikt ich nie rozumie, prawdopodobnie zdecydują się wzbogacić swą obecnością gospodarkę innego kraju.

Każda dobrze prosperująca firma wie, że znajomość języka nie jest już żadnym luksusem – to dziś zupełna podstawa globalnego rynku pracy i biznesu.

kursy językowe dla firm, angielski online, kursy online, biznesowy angielski, nauka, roi
Patrz również: Kursy językowe dla firm: Jaki jest ROI z nauki angielskiego, czyli czy opłaca mi się taka inwestycja?

Podnieś swój poziom języka angielskiego dla dobra swojego kraju!

Okazuje się więc, że nauka języka angielskiego nie jest tylko metodą poszerzania swoich horyzontów i zapewniania sobie perspektyw na lepszą pracę, to niemalże nasz patriotyczny obowiązek!

I to całkiem przyjemny!

Zwłaszcza jeśli podnosisz swój poziom języka angielskiego na kursie online Speakingo!

Tutaj uczysz się języka angielskiego poprzez rozmowę… z komputerem! To nie szaleństwo!

Inteligentny program rozumie Cię, chwali lub poprawia, a Ty bez najmniejszego stresu uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Po prostu rozmawiasz, powtarzasz zdania czy zadajesz pytania i jak dziecko uczysz się poprawnie mówić!

Zresztą wypróbuj najlepiej tę genialną metodę sama czy sam! Pierwszy tydzień na wypróbowanie – zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań – masz i tak po rejestracji dwoma kliknięciami poniżej zupełnie za darmo!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Czy zaskoczyła Cię ta informacja, że podnosząc swój poziom języka angielskiego możesz pomóc nie tylko sobie, ale też całemu krajowi? Co Ty na to? Piszcie swoje przemyślenia śmiało w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!