Darmowy test online z języka angielskiego na kursie Speakingo.

Darmowy test z języka angielskiego

Kto nie uwielbia sprawdzianów? Okej, niech to może lepiej pozostanie pytaniem retorycznym! Tak czy owak zapraszam na darmowy test z języka angielskiego online Speakingo, na którym sprawdzisz swoje postępy w nauce!


Po co komu testy z języka angielskiego?

Generalnie są dwa rodzaje motywacji, za sprawą których chcemy robić testy z angielskiego.

1. Testy pod egzamin z języka angielskiego

Pierwsza motywacja do robienia sobie testów z języka angielskiego jest taka, że przygotowujemy się do konkretnego egzaminu. Czy jest to matura, egzamin ósmoklasisty czy jakiś niezależny egzamin językowy (TOEFL etc), zawsze bardzo ważne jest, by zrobić jak najwięcej ich testów z angielskiego. Przede wszystkim mierzą naszą umiejętność zdawania testów z języka angielskiego!

Jest tu jednak pewien niuans. Mówi się, że testy na inteligencję mierzą… bardziej naszą umiejętność zdawania testów na inteligencję, niż samą inteligencję. Podobnie jest z testami z języka angielskiego.

Dlatego jeśli chcesz zdać określony egzamin, bardzo ważne jest by dokładnie wiedzieć czego konkretnie egzaminatorzy będą od Ciebie oczekiwać! Za co dostaniesz punkty, a za co nie.

Jeśli więc uczysz się pod konkretny egzamin, polecam skupić się na testach tej samej instytucji z poprzednich lat. Inne testy z angielskiego mogą okazać się generalnie rozwojowe i pomocne, ale na krótką metę niekoniecznie pozwolą Ci zdobyć lepszy wynik na Twoim wymarzonym egzaminie.

test sprawdzian certyfikat angielski
Patrz również: Jaki certyfikat z języka angielskiego wybrać?

2. Nauka języka angielskiego poprzez testy

Prowadzi nas to do drugiej motywacji z jaką często zabieramy się do testów z języka angielskiego. Jest nią po prostu sama chęć nauczenia się języka angielskiego!

Ludzka pamięć działa tak, że zapamiętujemy najlepiej rzeczy które… musieliśmy sobie kiedyś przypomnieć. A to właśnie dzieje się, jeśli robimy sobie treningowy test z języka angielskiego!

Musimy przypomnieć sobie słowa i konstrukcje gramatyczne, które kiedyś może i umieliśmy, ale powoli zaczynają odchodzić w niepamięć. Jeśli na teście z języka angielskiego przywołamy je z powrotem, zostaną z nami na dobre!

Dlatego testy z języka angielskiego są nie tylko skuteczną metodą nauki języka angielskiego, lecz również jej ciekawym uatrakcyjnieniem. Bo w końcu kto nie lubi patrzeć, jak z biegiem czasu nasze wyniki stają się coraz lepsze, a testy z angielskiego, które kiedyś były dla nas „czarną magią”, dziś bez problemu udaje się nam zdać!

znasz angielski
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski!

Darmowy test z języka angielskiego online Speakingo

Dlatego jako dodatkową funkcjonalność serwisu, wprowadziłem test z języka angielskiego, na którym możemy się sprawdzić!

Po rejestracji w serwisie można skorzystać z niego za darmo w ramach tygodnia próbnego. Stali uczniowie mogą bez dodatkowych kosztów testować się do woli.

Po zalogowaniu, w Profilu Ucznia na pasku górnym znajdziesz link „Testowanie”. Jeśli w niego klikniesz, przejdziesz na osobną stronę, gdzie znajdziesz nie jeden, a trzy typy testów z języka angielskiego.

jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego online na kursie speakingo
Patrz również: Jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego na kursie Speakingo?

Test z mówienia i pisania po angielsku

Jak to na Speakingo, wszystkie one koncentrują się na mówieniu, chociaż na każdym teście jest również – jak to w dobrej szkole – sprawdzian z ortografii czyli dyktando.

Oczywiście „testowicze” odpytywani są na nim z materiału przerabianego na kursie, dlatego jeśli nie jesteś kursantem czy kursantką, wszystko wydać może Ci się trudniejsze niż jest w rzeczywistości. Jeśli regularnie uczysz się na kursie Speakingo, wszystko powinno pójść gładko!

Do wyboru masz trzy rodzaje testów z angielskiego online:

1. Unit Test czyli test z danego poziomu zaawansowania na kursie

Na kursie języka angielskiego online Speakingo uczyć się możesz na sześciu poziomach, które odpowiadają sześciu poziomom zaawansowania w europejskiej skali CEFR (A1-C2).

Suwakiem pod największym czerwonym przyciskiem ustawiasz sobie swój poziom i klikając w przycisk przechodzisz do testu.

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?
Czytaj również: Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?

1. Progress Test czyli test z Twoich indywidualnych postępów w nauce angielskiego na Speakingo

Ten test z języka angielskiego warto zrobić sobie jeśli uczysz się z nami już od dłuższego czasu. Na lekcjach inteligentny moduł Speakingo przestaje odpytywać Cię z pytań, na które trzykrotnie udzielisz poprawnej odpowiedzi. Natomiast dobrze jest czasami i tę wiedzę „odkurzyć”.

Na Progress Test znajdziesz wszystkie zdania, które od samego początku naszej wspólnej przygody przerobiłaś czy przerobiłeś. Zobaczysz wtedy ile z tego dziś jeszcze pamiętasz!

3. Placement Test czyli test poziomujący z angielskiego

Placement Test pozwala „umieścić” ucznia na danym poziomie zaawansowania. Jest on najdłuższy ze wszystkich trzech testów, ponieważ ma trzy etapy: początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany. Dopiero po przejściu prostszego etapu możesz podejść do trudniejszego. Jeśli wynik nie jest wystarczająco dobry dostajesz sugestię, na którym poziomie warto podjąć naukę.

Natomiast z góry uprzedzam, że nie warto zbyt poważnie traktować testów poziomujących online. Najważniejsze jest to, żebyś dobrze czuła czy czuł się na swoim poziomie zaawansowania – jeśli lekcje wydają Ci się zbyt trudne lub zbyt proste, śmiało przejdź do tych, których nauka da Ci więcej przyjemności i satysfakcji. A dzięki temu, będzie również skuteczniejsza!

angielskie konwersacje online
Patrz również: Angielskie konwersacje online – bo nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

Jak wygląda test z języka angielskiego online na kursie Speakingo?

Test z języka angielskiego online na Speakingo składa się z trzech części.

1. Test z odpowiadania na pytania po angielsku

Zdarzyło Ci się kiedyś może usłyszeć pytanie po angielsku, po którym zamiast udzielić odpowiedzi zastygłaś czy zastygłeś w językowej panice?

Aby nigdy więcej Ci się to nie przytrafiło, w pierwszej części odpowiadasz na pytania z kursu. Native speaker z głośników zadaje Ci pytania, na które musisz odpowiedzieć. Nie chodzi o to, żeby wymyślać jakieś kreatywne zdania, tylko poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Na przykład:

  • Are you happy? (Czy jesteś szczęśliwy/szczęśliwa.)

A ponieważ na zdjęciu widzisz pięknego, szczęśliwego człowieka odpowiadasz:

  • Yes, I’m happy. (Tak, jestem szczęśliwy/szczęśliwa.)

Klikamy w mikrofon. Odpowiadamy pełnym zdaniem. Klikamy ponownie w mikrofon, gdy skończymy wypowiadać nasze zdanie.

Następnie wydarza się cała magia – komputer rozumie Cię i zlicza poprawne i niepoprawne odpowiedzi.

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

2. Test z zadawania pytań po angielsku

W drugiej części lekcji to Ty przejmujesz inicjatywę. Pod zdjęciem widzisz tekst pytania, które musisz zadać po angielsku.

Dla ułatwienia tłumaczenia są dosyć dosłowne więc nie potrzebujesz szczególnych translatorskich umiejętności, żeby je przełożyć na angielski.  Musisz jednak mimo wszystko pamiętać wszystkie słówka i konstrukcje gramatyczne!

Z góry uprzedzam jednak, że zbyt kreatywnych odpowiedzi komputer może niestety nie uznać. To jest sprawdzian z kursu Speakingo i jak to jest z testami aby go dobrze zdać, trzeba chwalić się wiedzą nabytą na tym właśnie kursie!

3. Spelling test czyli sprawdzian z ortografii

Chociaż mówienie jest najważniejsze, żaden poważny test nie może obyć się również bez sprawdzenia jak tam z Twoją ortografią.

Dlatego w trzeciej części testu z angielskiego Speakingo masz do wykonania krótkie dyktando. Twoim zadaniem jest dokładne zapisanie na klawiaturze komputera zdań, które usłyszysz.

Dyktando z języka angielskiego online
Patrz również: Dyktando z języka angielskiego online na kursie Speakingo.

Wyniki i historia testów z angielskiego

Gdy test dobiegnie końca od razu widzisz swój wynik. Ile odpowiedzi było poprawnych i jak to wygląda procentowo.

Natomiast na dole strony głównej testów znajdziesz historię swoich sprawdzianów z wyszczególnieniem typu testu oraz jaki udało Ci się wtedy zdobyć wynik.

Speakingo opinie

Gotowi na test z języka angielskiego?

Jeśli brzmi to jak coś, na co miałabyś czy miałbyś ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej chwili właśnie spróbować swoich sił na teście z języka angielskiego online Speakingo!

Wystarczy zalogować się lub zarejestrować dwoma kliknięciami w serwisie i testować się do woli!

Czy podoba się Wam taki test z języka angielskiego? Jeśli macie jakieś uwagi, pytania czy pomysły, piszcie proszę śmiało mailem lub w komentarzach


Sprawdź swój angielski na teście online Speakingo!

Powodzenia!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
pociąg po angielsku
Angielski pociąg

Pociąg po angielsku, ale jaki? Pociąg osobowy, pociąg towarowy, pociąg międzynarodowy, a może seksualny? A jak będzie przedział po angielsku? O tym wszystkim w tym wakacyjnym wpisie. Nie zabraknie również kilku pożytecznych zwrotów i praktycznych porad dla turystów planujących zwiedzać Anglię pociągiem.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!