jak wymawiać nazwy angielskich firm, marki, brands

Jak się wymawia nazwy firm po angielsku?

Angielska wymowa płata nam figle również w przypadku nazw popularnych amerykańskich czy angielskich firm. Jak wymawiać Mercedes czy Levis? Z tego wpisu i wideo dowiesz się i usłyszysz jak się wymawia nazwy różnych firm po angielsku.


 

Angielska wymowa nie przestaje płatać nam figli

Co prawda są pewne przesłanki jak wymawiać słowa po angielsku, ale jest chyba więcej wyjątków niż reguł. Dzieje się tak dlatego, że język angielski jest zlepkiem różnych języków. Poszczególne słowa mają swoje korzenie w różnych językach, stąd inaczej się je odmienia, pisze i wymawia.

Wiele międzynarodowych firm niekoniecznie powstało w Anglii czy Ameryce, tam jednak stały się popularne i ich nazwy kaleczone są przez anglosaskich native speakerów (którzy za bardzo nie znają języków obcych). A co dopiero mają powiedzieć ludzie dopiero uczący się angielskiego?

Z tego wpisu dowiesz się:

co to są angielskie czasowniki nieregularne
Patrz również: Co Wikingowie mają wspólnego z angielskimi czasownikami nieregularnymi?

 

Wymowa 17 najpopularniejszych nazw firm po angielsku

W pierwszym wideo usłyszysz, jak poprawnie wymawiać nazwy tych 17 najpopularniejszych firm. Zobaczysz też kawałek Los Angeles i piękną Marinę, z którą współpracuję. Oczywiście w poniższych nagraniach usłyszysz amerykański akcent, ale akurat wymowa nazw firm po angielsku nie będzie się tu za bardzo różnić od wymowy brytyjskiej.

Pomyśl więc teraz jak wymówić nazwy tych popularnych nazw firm po angielsku i przekonaj się, czy ktoś za granicą by Cię zrozumiał!

 1. Tommy Hilfiger
 2. Levi’s
 3. Converse
 4. Nike
 5. Clarins
 6. Diesel
 7. Coach
 8. Michael Kors
 9. Zadig and Voltaire
 10. UGG
 11. Ermenegildo Zegna
 12. Versace
 13. BSBG MAXAZRIA
 14. Furla
 15. L’Occitane
 16. Hollister
 17. Abercrombie & Fitch

Jak się wymawia McDonald’s i BMW po angielsku?

Lubisz jadać Pod Złotymi Łukami? W końcu świetne miejsce na randkę, stara, szkocka restauracja! A może masz jeszcze problem z literowaniem po angielsku, bo BMW po angielsku to na pewno nie będzie przecież „be-emka”!

Z tego wideo dowiesz się jak wymawiać po angielsku nazwy takich firm jak:

 1. Louis Vuitton
 2. Hermes,
 3. Moleskine
 4. Yves Saint Laurent
 5. Lacoste
 6. Chevrolet
 7. Porsche
 8. BMW
 9. McDonalds’s.

A na deser odrobina luksusu!

Jak się wymawia nazwy luksusowych firm po angielsku?

W trzecim wideo usłyszysz, jak po amerykańsku wymawiać nazwy firm produkujących luksusowe zegarki za 400 000 dolarów. Dowiedz się jak wymawiać nazwy zegarków, na które stać Cię będzie dopiero po podwyżce – gdy tylko biegle nauczysz się języka angielskiego!

 

Jak się wymawia całą resztę angielskich słów?

Na markach jednak świat się nie kończy! Najważniejsze jest przecież umieć mówić po angielsku!

Dogadać się w sklepie, w podróży, na wakacjach, w pracy. Dzięki temu zaczniesz więcej zarabiać, podniesie się jakość Twojego życia, a nawet polepszy się zdrowie!

A mówić nauczyć się można tylko mówiąc!

speakingo angielski

Dlatego jeśli chcesz uwolnić się od blokady językowej i skutecznie samemu nauczyć się mówić po angielsku, zapraszam na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Jak dziecko uczysz się na nim angielskiego poprzez rozmowę, a cała potrzebna gramatyka sama wchodzi Ci do głowy! A co ciekawe uczysz się zupełnie bez stresu, ponieważ rozmawiasz po angielsku ze swoim komputerem lub telefonem, który rozumie Cię, chwali, a w razie potrzeby poprawia tak gramatykę jak i wymowę. Bez dojazdów, kiedy chcesz i jak długo chcesz!

Naucz się angielskiego i podbij świat!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!

Zarejestruj się i wypróbuj przez tydzień zupełnie za darmo i bez zobowiązań!

A z wymową jakich firm po angielsku mieliście problemy? Może mieliście jakieś ciekawe historie z tym związane za granicą? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
język angielski ciekawostki
10 ciekawostek o języku angielskim

Co prawda język angielski jest tylko jednym z niemal 7000 żywych języków na Ziemi, jest zdecydowanie najbardziej międzynarodowy. Tak jak Rzymianie wprowadzili łacinę na terytorium imperium rzymskiego, język angielski wraz z Brytyjczykami podbił cały świat. Poniżej 10 ciekawostek o języku angielskim, które pokazują jego światową moc.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

 1. Super ciekawe!

  Obejrzałam wszystkie filmiki i choć wszystkie marki znam, to wiele z nich okazuje się, że nie wypowiadałam poprawnie!

  Wielkie dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!