filmy swiateczne po angielsku

12 świątecznych filmów po angielsku

Świąteczne filmy po angielsku mogą być nie tylko świetną familijną rozrywką przy wigilijnym stole, ale również sposobem nauki języka angielskiego dla całej rodziny!


Świąteczne filmy po angielsku

Poniżej lista 12 świątecznych filmów po angielsku, które nie powinny być trudne do zrozumienia, doskonale natomiast wpisują się w świąteczno-familijny klimat.

Nie przejmuj się jeśli czasem nie zrozumiesz jakiegoś słówka czy zdania. Na pewno zrozumiesz ogólną fabułę, może ktoś z rodziny kto lepiej zna angielski podpowie o co chodziło w kluczowym momencie, a wszyscy zyskają na osłuchaniu się z angielską wymową, akcentem i słownictwem!

Tak więc łap za gorącą czekoladę, kocyk, świąteczne pierniki i do dzieła!

gingerbread man, pierniczki swiateczne, przepis
Patrz również: Przepis na tradycyjne angielskie pierniczki świąteczne gingerbread.

1. Home Alone (Kevin Sam w Domu)

Świąteczne filmy po angielsku to nie tylko Kevin Sam w Domu. Chociaż na pewno będzie to dobry początek jeśli chodzi o oglądanie świątecznych filmów po angielsku – widzieliśmy to wszyscy już tyle razy, że znamy wszystkie dialogi niemal na pamięć! A nauka angielskiego polega przecież głównie na powtórzeniach! (Tak samo możesz zrobić ze świątecznymi piosenkami – na przykład zamienić świąteczną torturę Last Christmas w naukę języka angielskiego!)

Skoro tak dobrze znamy już historię Kevina, dlaczego w takim razie nie pokusić się o to, by obejrzeć ten świąteczny film po angielsku! Być może wychwycimy tym razem smaczki, których nie dostrzegliśmy w polskim tłumaczeniu. A może dojdziemy nawet do podobnych wniosków, co angielscy i amerykańscy fani tego filmu!

kevin mccallister, kevin sam w domu, home alone
„Im mam więcej lat, tym częściej zastanawiam się co robił tata Kevina McAllistera, że mógł pozwolić sobie na taki dom i wakacje w Paryżu dla 9 osób” Patrz również: Czym tak naprawdę zajmują się rodzice Kevina Samego w Domu?

2. A Christmas Story (Prezent pod Choinkę 1983)

Wygląda na to, że tym czym dla nas jest Kevin Sam w Domu, dla Amerykanów jest raczej A Christmas Story. Od 1997 roku telewizje TBS i TNT na święta puszczają go w kółko 24 godziny na dobę!

Film składa się z serii luźno opartych na faktach skeczy, które opowiada dziewięcioletni Ralphie. Jego największym marzeniem jest dostać pod choinkę strzelbę, którą… ale może nie zapeszajmy!

3. How the Grinch stole the Christmas (Jak Grinch ukradł święta)

Grinch to włochaty, fikcyjny bohater książki dr Seussa z 1957 roku, który nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. W wyniku przejść z dzieciństwa złośliwi stara się popsuć święta innym mieszkańcom rodzimego Ktosiowa (Whoville). Po licznych perypetiach odkrywa ze swoim wiernym psem prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia.
Do wyboru mamy tu ekranizacje z 1966, 1977, 1982, 2000 (z Jimem Carreyem) oraz 2018 roku (gdzie w angielskiej wersji głosu udzielił autor poradnika jak cieszyć się z niechcianych prezentów świątecznych Benedict Cumberbatch)

4. White Christmas (Białe Boże Narodzenie 1954)

Większość ludzi kojarzy piosenkę White Christmas (Białe święta Bożego Narodzenia) w aranżacji Franka Sinatry czy Louisa Armstronga. Piosenka zyskała jednak na popularności dopiero dzięki filmowi z 1954 roku o tym samym tytule. Występuje w nim sam Bing Crosby, który jako pierwszy zaśpiewał tę piosenkę, a singiel z nią sprzedał w 50 milionach egzemplarzy!

White Christmas to historia czterech przyjaciół, którzy na święta postanowili zorganizować przyjęcie, by uchronić lokalną karczmę przed bankructwem. Fakt, że dialogi z powodu upływu czasu mogą nie być tak proste w zrozumieniu rekompensują piękne piosenki i tańce, jakie bez przerwy przeplatają się przez ten musical.

5. Planes, Trains, and Automobiles (Samoloty, pociągi i samochody 1987)

Droga do domu na święta może być czasami wyboista. Przekonało się o tym dwóch znerwicowanych biznesmenów, których los połączył w świątecznej podróży nie szczędząc zabawnych sytuacji… a przynajmniej zabawnych dla widza!

6. National Lampoon’s Christmas Vacation (W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju 1989)

Rodzina Griswoldów postanawia spędzić wspólne, rodzinne święta Bożego Narodzenia. Po tym co zobaczysz na tym świątecznym filmie po angielsku, cokolwiek Twoja rodzina nie odstawi przy wigilijnym stole w porównaniu do tego wyda Ci się czymś zupełnie normalnym!

7. The Polar Express (Ekspres Polarny 2004)

Ośmioletni chłopiec nie wierzy w świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia wsiada jednak do osobliwego pociągu, który jedzie na biegun północny z Tomem Hanksem podkładającym głosy Krzysia, Narratora, Konduktora, Włóczęgi (hobo), Świętego Mikołaja i Taty.

8. Elf (Elf 2003)

Młody Buddy (Will Farrell) wgramolił się do worka św. Mikołaja i wylądował na biegunie północnym, gdzie wychowały go elfy. Teraz wraca do rodzinnego Nowego Jorku by odnaleźć swoją rodzinę i oczywiście miłość życia.

9. Love actually (To Właśnie Miłość 2003)

Klasyka świątecznych filmów miłosnych. Gwiazdorska obsada. 10 historii miłosnych w okresie przedświątecznym. I piękny brytyjski akcent.
Ostatnio wyszła też druga część filmu.

10. The Man Who Invented Christmas (2017)

Jeśli chcesz posłuchać jeszcze więcej ładnego angielskiego akcentu, polecam biograficzną opowieść o tym, jak Charles Dickens pisał słynną Opowieść Wigilijną. Historia opowiada o tym jak poszczególne wydarzenia z jego życia zainspirowały go do stworzenia poszczególnych postaci tego kultowego opowiadania.

11. ‘The Princess Switch’ (Zamiana z księżniczką 2019)

Gdy nagle okazuje się, że pani cukierniczka z Chicago wygląda identycznie jak przyszła księżna Belgravii (zmyślony kraj kojarzący się z nazwą arystokratycznej dzielnicy Londynu) postanawiają zamienić się na chwilę rolami by zakosztować innego życia. Jest romans, są święta, zabawne sytuacje, ciekawe dialogi – wszystko to czego oczekujemy od dobrego, świątecznego filmu po angielsku.

12. The Nutcracker and The Four Realms (Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa 2019)

Ukazała się właśnie nowa adaptacja klasycznego baletu Czajkowskiego. W Disneyowskiej adaptacji dziewczynka (Clara) zaprzyjaźnia się z Dziadkiem Do Orzechów (Nutcracker), który ożywa w święta Bożego Narodzenia i razem ruszają w bój ze złym Królem Myszy (Mouse King). I dużo przy tym tańczą.

Uff a jeśli tego ciągle mało, odsyłam do listy 55 świątecznych filmów po angielsku, z której przebrałem powyższe propozycje.

Jak zrozumieć świąteczne filmy po angielsku?

Chcesz rozumieć świąteczne filmy po angielsku? Cóż, trzeba ćwiczyć! Najlepiej osłuchać się z językiem w kontrolowanych warunkach zawczasu. Osłuchać, nie tylko czytać i uczyć się oczami, ponieważ bez napisów będzie trudno nam wtedy cokolwiek zrozumieć.
Dlatego polecam naukę angielskiego na kursie online Speakingo, na którym jednocześnie słuchamy, czytamy i mówimy. W ten sposób uczymy się wszystkiego, czego nam potrzeba do pełnej komunikacji w języku angielskim!

Zresztą najlepiej zarejestruj się i wypróbuj za darmo. Może zdecydujesz się na naukę od nowego roku… a może najlepiej od zaraz!


Oglądaj świąteczne filmy w oryginale po angielsku!
Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


A może nie masz jeszcze prezentu pod choinkę?

Kup kupon do nauki języka angielskiego online na Speakingo!

Kupon dostajesz natychmiast online, nie ma zagrożenia, że z powodu świąt kurier nie zdąży na czas!

Wiedza jest najlepszym prezentem!

kupon

A jakie są Wasze ulubione świąteczne filmy po angielsku? Napiszcie tytuły i o czym są w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
future in the past, perfect, continuous, czasy, angielski, gramatyka
Future in the past – Gramatyczny powrót do przyszłości?

Dziś zapraszam na podróż w czasie, a raczej po angielskich czasach! Konstrukcja future in the past pozwala w mowie zależnej relacjonować „po fakcie” zdania, które wypowiedzieliśmy w future simple, present continuous, future perfect i innych czasach przyszłych. Jak będzie to więc wyglądało z tym gramatycznym powrotem do przeszłości w praktyce?

Czytaj dalej »
past participle, co to jest, angielski, present, perfect
Co to jest past participle?

Past participle jest jednym z tych magicznych słów, które często pada na lekcjach języka angielskiego. Zobacz w jakich 3 sytuacjach go używać i czym w ogóle jest ów participle?

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!