internetowy angielski

Internetowy angielski – czy nauka online może się udać?

Dziś na kursach online uczy się więcej ludzi, niż w państwowym systemie oświaty. Czy również internetowy angielski również może pomóc nam uzupełnić językowe braki z lekcji angielskiego w szkole?


Internetowy angielski dla wszystkich!

Kiedyś znajomość języka obcego była domeną ludzi zasobnych. Dziś British Council szacuje, językiem angielskim włada aż dwa miliardy ludzi na świecie (pełny raport tutaj)!

Rozwój technologiczny zmienił również sposób, w jaki uczymy się ogólnie, a języków obcych w szczególności. Z jednej ze stron do nauki angielskiego online korzysta aż 30 milionów ludzi (źródło: The Guardian). A przecież aplikacji i stron do nauki języka angielskiego w internecie jest bez liku.

Prawdopodobnie główną zaletą „internetowego angielskiego” jest jego niska cena w porównaniu do kursów języka angielskiego w szkołach językowych.

Czy jednak nauka online może się udać?

angielskie konwersacje online
Patrz również: Angielskie konwersacje online – bo nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

Internetowy angielski: z nauczycielem czy bez?

W internecie języka angielskiego uczyć się można zarówno z żywym nauczycielem, jak i samemu. Zobaczmy jakie są zalety i wady obu takich sposobów nauki języka angielskiego przez internet.

Internetowy angielski z lektorem

Lekcje z lektorem zawsze będą wiązały się z dużym kosztem. Taki rodzaj internetowego angielskiego pozwala jednak zaoszczędzić przynajmniej czas na dojazdy oraz często też cena jest niższa.

Co więcej, jeśli mamy akurat, jak to mówią Anglicy „bad hair day” (dzień złego włosa – dzień w którym nic nam nie idzie, od okiełznania dzikiej fryzury począwszy) możemy po prostu nie włączać kamerki internetowej.

e nauka, Zalety i wady nauki przez internet
Czytaj również: Zalety i wady nauki nauki przez internet

Internetowy angielski z komputerem

Z drugiej strony internetowy angielski na platformie elearningowej nie tylko zachęca dużo niższą ceną, lecz również elastycznością.

Możemy uczyć się języka angielskiego kiedy chcemy i gdzie chcemy. Co więcej, nie musimy stresować się tym, że ktoś nas słucha i ocenia. Pozwala to nieśmiałym czy introwertycznym uczniom przełamać blokady i niepewność.

Szczególnie jeśli kurs nie opiera się jedynie na rozwiązywaniu gramatycznych ćwiczeń, które często gęsto skutkują jedynie bierną znajomością języka angielskiego, lecz tak jak na przykład kurs angielskiego w internecie Speakingo rzeczywiście uczą mówić po angielsku.

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem z języka angielskiego?

Internetowy angielski w domu

„My home is my castle” (mój dom jest moim zamkiem). Kto nie lubi siedzieć w domu, szczególnie jeśli za oknem wiatr i słota?

Internetowy angielski daje nam możliwość nauki w miejscu, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie.

Możemy skoncentrować się jedynie na nauce języka angielskiego, nie musimy przejmować się milionem rozproszeń, które nasz mózg podświadomie będzie rejestrował w obcym środowisku.

7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu
Czytaj również: 7 pomysłów na samodzielną naukę języka angielskiego w domu.

Koniec z wymówkami

Bardzo łatwo jest znaleźć wymówkę przed pójściem do szkoły językowej.

Bo jestem zmęczony, bo pada deszcz, bo akurat coś mi o tej godzinie wypadło.

Internetowy angielski to koniec wymówek!

Możemy uczyć się rano lub wieczorem, w dzień lub w nocy. Nie musimy nigdzie dojeżdżać.

Również kwestie finansowe nie mogą stanąć nam na drodze. Internetowy angielski jest na tyle tani, że jeśli chcemy, to zawsze znajdziemy na niego tych kilka złotych, by zainwestować je w lepszą przyszłość.

Jeśli chcemy się uczyć, to nic nas nie powstrzyma!

Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?
Patrz również: Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?

Internetowy angielski bez granic

Internet jest bez dna. Znaleźć tam można niemalże wszystko na każdy temat. Nie tylko tekst, ale również materiały audio i wideo.

Nie musimy ograniczać się do jednej metody, jednego kursu języka angielskiego online (chociaż oczywiście konsekwencja w realizacji jednego programu nauczania jest jak najbardziej wskazana, mam na myśli raczej jego uzupełnianie dodatkowymi materiałami edukacyjnymi). Internetowy angielski pozwala uczyć się języka angielskiego na podstawie takich stron, tematów i metod, które nam odpowiadają.

Dlatego otocz się językiem angielskim! Słuchaj angielskiego radia internetowego, oglądaj filmy po angielsku bez dubbingu, czytaj angielskie teksty. To wszystko sprawi, że Twój mózg zrozumie, że nauka języka angielskiego jest dla Ciebie ważna i skuteczniej zacznie zapamiętywać angielskie słówka, frazy i konstrukcje gramatyczne.

nauka angielskiego przez internet
Patrz również: Na czym polega nauka języka angielskiego przez internet?

Nauka języka angielskiego własnym tempem

Internetowy angielski świetnie pozwala dopasować tempo przerabianego materiału do swoich możliwości, zarówno czasowych jak i intelektualnych.

W grupie różnie bywa – bystrzy się nudzą, a oporni denerwują.

Internetowy angielski pozwala mierzyć siły na zamiary, dopasować tempo rozwoju do swojej osobistej sytuacji!

Czy nauka języka angielskiego online może się udać?

Zmotywowany uczeń nie powinien mieć problemu z opanowaniem języka angielskiego w internecie co najmniej na poziomie komunikacyjnym.

Być może nie staniemy się w ten sposób konkurencją literacką dla Szekspira, jednak dogadamy się na wyjeździe, zrozumiemy tekst w internecie. Przeprowadzimy negocjacje biznesowe.

Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o pisanie ładnych wypracować czy tekstów po angielsku to myślę, że potrzebujemy kogoś, kto poprawi nasz literacki styl. Ale mówimy tu już o dosyć wysokim poziomie!

Chyba więc na początek lepiej jest umieć się dogadać po angielsku niż nie umieć?

efekty nauki ze speakingo
Czytaj również: Efekty nauki języka angielskiego na internetowym kursie angielskiego Speakingo [list]

Przyszłość należy do internetowego angielskiego

Nie sądzę, by lektorzy języka angielskiego kiedykolwiek odeszli w całkowite zapomnienie. Nic nie zastąpi kontaktu z żywym nauczycielem.

Jak zwykle to w życiu bywa, najlepsze rozwiązania to nie albo-albo, lecz zarówno-to-jak-i-tamto!

Co więcej badania dowodzą, że w przypadku samodzielnej nauki uczniowie zwykle wcześniej czy później napotykają na jakąś barierę i porzucają naukę. Stąd prawdopodobnie zjawisko „wiecznie początkujących”.

Dlatego moim zdaniem najskuteczniejszą metodą nauki języka angielskiego jest połączenie sporadycznych lekcji z nauczycielem (by pokonać przeszkody, podtrzymać zapał, jednocześnie nie wydając fortuny) z codzienną nauką przed komputerem czy na telefonie.

Szczególnie, że dziś w internecie można nie tylko uczyć się słówek czy czytać sobie angielskie teksty, ale również mówić po angielsku!

Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online
Patrz również: Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?

Dzięki zastosowaniu technologii rozpoznawania mowy na internetowym kursie języka angielskiego Speakingo rozmawiasz z komputerem lub telefonem jak z najlepszym nauczycielem!

Speakingo nie tylko nigdy nie odwołuje zajęć, ale rozumie Cię, chwali, w razie potrzeby poprawia. Dzięki temu budujesz pewność siebie w mówieniu po angielsku, a uczyć się możesz kiedy chcesz i jak długo chcesz.

Co więcej nauka na kursie Speakingo online nie tylko daje Ci pełną elastyczność, ale jest po prostu przyjemna. Oglądasz śliczne zdjęcia, „tylko” sobie rozmawiasz, a cała skrupulatnie ujęta w ćwiczonych zdaniach gramatyka i słownictwo same wchodzą Ci do głowy!

Zresztą najlepiej przekonaj się o tym sama lub sam! Zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań zobaczyć jak to wygląda w praktyce!


Chcesz sprawdzić, czy internetowy angielski to metoda dla Ciebie?

Wypróbuj kurs języka angielskiego online Speakingo przez 7 dni za darmo!


A jakie są Wasze przemyślenia w temacie internetowego angielskiego? Warto, nie warto?

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

  1. Ja sie juz drugiego jezyka ucze online i w sumie to nie wyobrazam sobie nauki inaczej! Dzieki za fajne tipy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!